PR: Frank Miller, Sin City 5 - Rodinný hodnoty

Článek od: Redakce - 24.07.2010

V nakladatelstvi Comics Centrum právě vyšla pátá kniha popularní noirové série Franka Millera Sin City 5 - Rodinný hodnoty. Hlavním hrdinou Rodinnejch hodnot je Dwight McCarthy, který se snaží splatit svůj dluh děvčatům ze Staré čtvrti. A jako obvykle nic není takové, jak se zdá na první pohled...

Sin City 5 - Rodinný hodnoty vychází ve druhém vydání, první je už 4 roky rozebráno. Nový překlad SC 5 více respektuje styl originalního textu. Vázaná varianta má na hřbetu další díl obrázku, který se celý objeví při položení všech 7 dílů Sin City vedle sebe. Více o knize v anotaci níže.

Frank Miller / Sin City #5: Rodinný hodnoty

Tahle malá výprava, na který jsem, je to nejmenší, co pro Gail můžu udělat.
Zkrátka existujou dluhy, který nedokážete nikdy úplně splatit. A přesně takovej mám u ní.
Krom toho mám vlastní důvody, proč jsem tenhle džob vzal.
Hergot, šel bych do toho dobrovolně, i kdyby to po mně nechtěly.
Jen bych si přál, aby tenhle starej brouk zvládnul celou cestu aspoň na trojku, bez toho, aby mi vytřás duši z těla, a bez rány jak z děla každejch dvacet metrů.

Pátá kniha populární noirové série scenáristy a výtvarníka Franka Millera je strhujícím akčním comicsem, který v ničem nezaostává za předchozími díly ze série Sin City – Město hříchu. Tento díl jako jediný nevycházel v USA na pokračování, ale byl psán a kreslen rovnou jako 128stránková kniha. Díky tomu se podařilo závratné tempo, známé i z ostatních dílů Sin City, lépe nadávkovat, a čtenář je dějem pohlcen od první do poslední stránky.

Hlavním hrdinou Rodinnejch hodnot je Dwight McCarthy, který se snaží splatit svůj dluh děvčatům ze Staré čtvrti. Jako obvykle nic není takové, jak se zdá na první pohled, a obrana rodinných hodnot bude nakonec stát mnohé ze zúčastněných hodně krve a nejeden život.

Frank Miller se ve svém fiktivním městě v pátém pokračování již dokonale zabydlel. Stejně jako ve Velké tučné zabijačce se celý děj odehraje během velmi krátkého časového úseku, v rozmezí několika hodin. Čtenář proto vnímá vyprávění podobně, jako když sleduje film nebo televizní seriál typu 24 hodin.

Kniha vychází ve druhém vydání, první je už čtyři roky rozebráno. Nový překlad, tak jako u ostatních druhých vydání Sin City, lépe respektuje styl originálního textu. Nová grafická úprava dodává knize na atraktivitě. Vázaná verze má na hřbetu další díl obrázku, který se celý objeví po umístění všech 7 dílů Sin City vedle sebe. Comics v brožované vazbě se zase může pochlubit velmi nízkou cenou 149,- Kč.

Sin City #5: Rodinný hodnoty
Scénář a kresba:
Frank Miller
Překlad: Richard Klíčník
Počet stran: 128 černobílých
Cena: pevná vazba 299,- Kč, brožovaná vazba 149,- Kč
Věkové doporučení: 16+
Vyšlo 22. 7. 2010 v nakladatelství Comics Centrum.

Přidat komentář