Přihlášení

Please answer the question

PR+SOUTĚŽ: Vyhlášení výsledků soutěže Poznejte hrad

Článek od: Anonym - 23.09.2011

Máme za sebou netradiční soutěž, ve které se hádal název hradu na obálce knihy Čtyři klíče. Autor obálky Jaroslav Svoboda se nechal inspirovat hradem Křivoklát.

V soutěži se sešlo celkem 45 tipů, z čehož 42 soutěžících odpovědělo správně. Upřímně, čekali jsme širší paletu různých hradů, a tak nás taková úspěšnost překvapila. Kupříkladu redaktor Fantasy Planet Lukáš Vaníček na jméno hradu přišel až po čtyřhodinovém dumání nad obálkou, a to jenom proto, že mu to někdo prozradil. Znalost čtenářů je však evidentně rozsáhlejší, což nás velice těší. Nebo soutěžící stačili otevřít nějaký lexikon českých hradů a zámků a vyhledat stavby s dominantní kruhovou věží, kterých v naší zemi zase tolik není.

Na bonusovou otázku – Poznáte další českou lokalitu, která se nápadně podobá místu z příběhu? – se pokusilo najít odpověď šest čtenářů.

Do soutěže se dokonce zapojil i čtenář z dalekého Slovenska, čímž celá akce dostala mezinárodní charakter.

Poděkování patří zejména serverům Fantasy Planet (vyhlašovatel soutěže) a Sarden(propagace) a také knihovnám po celé ČR a síti knihkupectví Kosmas a Dobrovský, které vyvěsily informační plakát soutěže.

 

Přestože se losování maličko zdrželo kvůli zdravotním potížím autorky, ceny již čekají na své výherce! Knihu Čtyři klíče získává David Štefek z Havířova, Jana Kovářováz Uherského Hradiště, Jana Šefčíkováz Poštorné u Břeclavi, Vojtěch Krejčíkz Urbanic u Lhoty pod Libčany a Hana Vovsíková ze Sedlčan.

Hlavní cenu – dalekohled Celestron – získává Marcel Myslivečekz Havlíčkova Brodu.

Všem soutěžícím srdečně blahopřejeme! Jsme potěšeni zájmem o samotnou soutěž i dobrými znalostmi českých památek u našich čtenářů.

Ceny si výherci převezmou dne 24. 9. na pražském CONiáši, který se bude konat již tradičně v malém sále Ústřední Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Po vyhlášení soutěže se bude dle zájmu konat i beseda se samotnou autorkou v některé z přilehlých hospůdek v okolí knihovny.

 
 

Přidat komentář

K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát. 

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor:  Martin Stručovský  /  zástupkyně šéfredaktora: Monika Dvořáková  / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711