SOUTĚŽ: Výsledky soutěže o román Hořící země

Článek od: Redakce - 30.11.2011

Poslední předvánoční a samostatná letošní soutěž skončila. Správná odpověď na soutěžní otázku "Je vaše případná výhra sci-fi nebo fantasy?" zní samozřejmě FANTASY. Správných odpovědí přišlo celkem 92 a všechny byly správné, i když náš počítač opět musel několik zdvojených, až ztrojených odpovědí od stejných odesilatelů vyřadit (tím, že napíšete různé e-mailové adresy, naší UI opravdu nepřelstíte).

A kdo si přečte, jak se povede Axaně a dalším hrdinům knihy Hořící země? Dnešní výherkyní se stává

  • Barbora Klejchová

Báře přejeme hezké čtení a příjemné prožití adventního času všem. Zůstaňte nám věrni. Jak jste se již určitě všimli, rozběhla se velká vánoční soutěž o mnoho lákavých titulů, tak neváhejte a zapojte se do klání o výtečné knihy i celé série.

Zadání:

Do poslední předvánoční soutěže máme pro vás novinku ještě neochladlou, neboť oficiálně vyšla toto pondělí 21. listopadu v nakladatelství Triton a jedná se o knihu od spisovatelky Victorie Straussové Hořící země.

Máme pro vás malou ukázku z knihy:

Tam, kde stála, slunce pálilo a nebe se nad ní klenulo jako vytesané z modrého kamene. Ale nad strží se schylovalo k bouři. Černé, šedé a rudé mraky divoce kypěly, obloha kolem nich se chvěla barvami spektra, když Tvůrci podvolovali podstatu vzduchu své vůli. Dolů po srázech se plazil obrovitý stín, rudý kámen pod ním tmavl a Pláně potemněly. Sílící vítr bičoval trávu a tiskl Axaně šaty k tělu. Bouře pořád rostla a pohlcovala nebe. Už slyšela hrom, dunící jako vzdálené kamenné laviny, a viděla blesky probodávající vířící srdce bouře.

V tu chvíli Tvůrci bouři uvolnili, neboť dosáhla své plné, děsivé síly. Hnala se k Axaně jako přízrak z nejhorší noční můry. Před ní kráčela temnota a vysoká tráva padala k zemi...

A PTÁME SE:

  • Je vaše případná výhra sci-fi nebo fantasy?

Svoje odpovědi zasílejte na známou adresu sardensoutez@centrum.cz do úterní půlnoci 29. listopadu 2011, do předmětu uveďte “Hořící země” a nezapomeňte připojit svoje jméno a korespondenční adresu.

Anotace:

První kniha série Cesta Áratova.

Po dlouhých letech útlaku se právoplatní vládcové znovu zmocnili svatého města Baushparu. Znesvěcené chrámy mohou být konečně opraveny a utrpení odčiněno. Napětí mezi mocí světskou a církevní však roste. Objevují se zvěsti o odpadlých Tvůrcích - mocných čarodějích, kteří nejsou věrní ani králi ani Bratrstvu a jejichž magie jakoby neznala mezí.
Axana je obdařena schopností pravdivého snění. Vidí svět mimo skrytou enklávu Útočiště, svět, o němž jsou lidé přesvědčeni, že už neexistuje, svět, který není tolerantní ke změnám a brzo strhne zdi jejich tajné svatyně. Axanino snění je však zakázané, varovat ostatní by znamenalo její zhoubu.
Gyalo, mladý Tvůrce, je pověřen vedením výpravy do mystické Hořící země, která má za úkol přivést odpadlé mágy. Nebezpečná cesta je plná pokušení - během ní bude stát tváří v tvář svým nejniternějším démonům, neboť Útočiště skrývá pravdu o samotné podstatě světa.

Info:

Hořící země /The Burning Land/
Strauss, Victoria

Nakladatel: Triton
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Hieronymus Bosch, Renata Brtnická
Redakce: Ivana Urbanová, Marie Semíková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 512
Rozměr: 125 x 200
Provedení­: paperback
Cena: 399 Kč

Komentáře

Moc děkuji za knížečku, mám velkou radost. Celé redakci a čtenářům přeji krásný adventní čas a příjemné prožití vánočních svátků!!! Barča

Přidat komentář