PR+LITERATURA: Další světový bestseller od autorky Upířích deníků

Článek od: Anonym - 25.09.2012

Praha, 18. září 2012 – Nakladatelství Fragment přináší všem fanouškům fantasy zcela novou sérii od autorky Upířích deníků L. J. Smith s názvem Říše temnot. Tajemné společenství upírů, čarodějnic, vlkodlaků a temných bytostí, kteří žijí ve světě lidí, aniž by o tom kdokoli věděl. Všichni se musejí řídit přísnými zákony. Kdo je poruší, toho čeká nejtěžší trest – smrt. První a druhý díl Říše temnot – Tajemství upírů a Prokleté sestry vyšly již 19. září!

Říše temnot není „říší“ v pravém slova smyslu. Jedná se o tajné společenství upírů, čarodějnic, vlkodlaků a zvláštních bytostí, kteří žijí na zemi mezi lidmi. O její existenci však nikdo nemá ani ponětí. Všichni její obyvatelé musejí striktně dodržovat dva základní zákony: nikdy se nesmějí zmínit žádnému člověku o existenci říše a nikdy se nesmějí do žádného normálního smrtelníka zamilovat. Porušení pravidel se trestá nejhorším trestem – viníka čeká jistá smrt.

Série Říše temnot vznikla již v 90. letech. Autorka L. J. Smith, od níž v Nakladatelství Fragment vycházejí dvě další edice: Upíří deníky a Temné vize, napsala tehdy 9 dílů. Po vlně zájmu o Upíří deníky vyšla Říše temnot v obnoveném vydání a autorka dopsala ještě 10. díl. V USA figurovala souborná vydání edice na žebříčku bestsellerů New York Times. 

Ohlasy čtenářů vypovídají o naprosté odlišnosti Říše temnot od ostatních fantasy sérií v tom nejlepším slova smyslu.

„Příběhy o paranormálních bytostech, které překračují zákony mocné říše, nacházejí lásku, přátelství a dostávají se do strhujících situací.“

Říše temnot je všude kolem nás. Nebezpečná, nekonečná, nepoznaná…

Anotace románu Tajemství upírů:

Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem?

První díl tajemné série Říše temnot

115x183 mm, brož., 240 str., 199 Kč

Pro čtenáře od 15 let

Anotace románu Prokleté sestry:

Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život?

Druhý díl tajemné série Říše temnot

115x183 mm, brož., 248 str., 199 Kč

Pro čtenáře od 15 let

Přidat komentář