PR+FILM: Hobit v IMAXu

Článek od: Monika Slíva - 20.11.2012

Jedinou 3D verzi filmu Hobit: neočekávaná cesta v původním znění s titulky nabízí v České republice kino IMAX

Kino IMAX zahájí předprodej lístků v úterý 20. listopadu v 9:00 hodin přímo na pokladně kina

hobitFilm režiséra Petera Jacksona Hobit: Neočekávaná cesta má ambice a předpoklady stát se největší filmovou událostí roku. Ve 3D verzi a ve své zvětšené podobě pro obří kina IMAX se ale může stát největší filmovou událostí od premiéry Avatara. Uvedení Hobita v pražském kině IMAX bude výjimečné i z druhého důvodu. Jako jediné kino u nás totiž nabídne film ve formátu 3D v originálním znění s titulky. 

V úterý 20. listopadu v 9:00 hodin zahajuje velkoformátové kino IMAX přímo na pokladně předprodej vstupenek na celý první týden promítání filmu Hobit. Divákům budou k dispozici lístky na projekce od 13. do 19. prosince a to na všechny časy, tedy na představení od 10:00, 13:20, 16:40, 20:00 a 23:20 hodin.

Pro prvních 50 fanoušků, kteří si přijdou pro lístek v kostýmu ze světa Středozemě, má kino připravený malý dárek.

Řada filmových diváků a fanoušků stále preferuje filmy v originálním znění a právě jim chce vyjít kino IMAX vstříc. „O 3D verzi v původním znění s titulky pro kino IMAX jsme museli trochu bojovat, ale nakonec se nám to povedlo. Diváci k nám chodí pro maximální zážitek z filmů a pro velkou část z nich k tomu patří i originální jazyková verze,“ potvrzuje dobrou zprávu marketingový manažer kina IMAX Robert Švec.

S odstupem poskytne kino IMAX možnost rezervovat si lístky na Hobita i přes internet. V úterý přímo na místě ale mají diváci možnost získat ta nejlepší místa na nejlepší časy.

Do českých kin vstoupí Hobit chvíli po půlnoci ze středy 12. na čtvrtek 13. prosince. Půlnoční představení Hobita v jediném českém kině IMAX vyprodali diváci během několika desítek minut a podobný zájem hlásí i největší síť kin u nás Cinema City. Všechna kina Cinema City v Praze, v Brně, Plzni, Ostravě, Pardubicích, Liberci nebo Ústí nad Labem už otevřela i druhý sál, Velký Špalíček v centru Brna se chystá na otevření třetího sálu, stejně jako kino v Liberci nebo na Novém Smíchově v Praze.

Podle vedení kin se budou sály přidávat, dokud zájem diváků potrvá. Vedení kina IMAX začalo dokonce uvažovat o výjimečné druhé projekci, která by začínala v cca 4 hodiny ráno.

Předprodej na první týden Hobita v multikinech už běží prozatím na hlavní večerní čas pro každý den. I zde se v řadě kin místa rychle plní.  

V českých kinech bude film uváděn ve formátu 3D s českým dabingem a v klasickém 2D formátu buď s českým dabingem, nebo s titulky. Film ve formátu 3D s titulky bude uvádět výhradně v kino IMAX.

Přidat komentář