PR+LITERATURA: Další nálož nekompromisního humoru od autora Mládí v hajzlu

Článek od: Anonym - 04.03.2013

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 27. února 2013:

Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Beletrie. Další nálož nekompromisního humoru od autora Mládí v hajzlu.

C. D. Payne - DĚDICTVÍ ANEB JAK HELENA KE ŠTĚSTÍ PŘIŠLA

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf.

Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici.

Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané.

brožovaná vazba  / 304 stran / 288 Kč / Vychází i jako e-kniha

C. D. Payne (*1949 Ohio) je americký volnomyšlenkář a spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu (Nakladatelství JOTA). Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska. V Nakladatelství JOTA dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012).

Trailer ke knize:

Ukázka z knihy:

 

 

Ke knize jsme vyhlásili mezi knižními blogery konkurz na reading copy. Vybrané recenze vzešlé z konkurzu na stránkách Joty

Rozhovor s C. D. Paynem v České televizi.

C. D. PAYNE V ČEŠTINĚ:

 • MLÁDÍ V HAJZLU 1 – 6
  Série, kterou se nebojíme označit jako kultovní! Ďábelsky inteligentního puberťáka Nicka Twispa a jeho dlouho smolnou, nicméně finálně triumfálně úspěšnou cestu za ztrátou panictví a nabytím dospělosti, netřeba představovat.
 • MLÁDÍ FURT V HAJZLU
  Rozvětvené rodiny Twispů i Saundersů znovu na scéně, tentokrát přímo pod světly ramp – v Hollywoodu. Nickovi, Sheeni, Trentovi a dalším chvalně či nechvalně známým postavám přibývá konkurence v podobě jejich nezvedených potomků, pro něž je vzpoura proti rodičům a ztráta panictví tím nejzásadnějším životním úkolem.
 • NEVIDITELNÝ
  Sedmatřicetiletý Axel Weston, nezaměstnaný novinář v Los Angeles, v rozvodovém řízení a finančně na dně, jednoho dne čirou náhodou objeví způsob, jak se stát neviditelným. Této překvapivé schopnosti začne záhy využívat ve vlastní prospěch; nejdříve krádežemi v obchodech, neplacením v restauracích či špehováním druhých lidí (včetně své odloučené manželky), poté snahou vybudovat si kariéru špičkového paparazziho.
 • AMERICKÉ KRÁSKY
  Patnáctileté sestry Toni a Cara jsou identická dvojčata, což samo o sobě nabízí v momentě, kdy začínají navazovat první milostné vztahy a pokoušejí se najít vlastní identitu, nepřeberné množství komických situací. Oběma sestrám ale život nekomplikuje jen dospívání a rozdílné povahy, ale i fakt, že jejich otec - pokrytecký pastor baptistické církve - se rozhodne kandidovat na viceprezidenta USA za Republikánskou stranu.
 • HOLUBÍ MAMBO
  Co si myslí holubi, které banda ochránců přírody odvleče z útulné laboratoře, kde se ve jménu vědy zcela spokojeně učí kouřit, opíjet a přejídat, aby se zjistily účinky téhož na lidský organismus, vám vynalézavě a vtipně tlumočí autor oblíbeného románu Mládí v hajzlu. Z neuvěřitelného kolotoče vyjdou holubi smířeni s faktem, že jsou zřejmě přece jen ptáci, a dokonce na to začnou být hrdi.

Přidat komentář