SOUTĚŽ: Vyhodnocení soutěže O knihu Díra - Daniel Petr

Článek od: Monika Slíva - 01.04.2013

 

A další soutěž už je za námi! Otázka byla opět lehká a nízkokalorická jako strava supermodelky a nikomu, kdo se rozhodl odpovědět, nečinila ani nejmenší potíž.

Správná odpověď je samozřejmě ANO - autor pochází z Prahy, tedy ze stejného města, kde se odehrává popisovaná apokalypsa.

Co zbývá? Jméno výherce, samozřejmě:

HANA ČÁLKOVÁ z Trutnova


V blízké budoucnosti promění jaderná exploze Prahu v hromadu sutin. Poslední, kdo přežijí, jsou mladá žena a její nevlastní otec. Žena trpí klaustrofobií provázenou halucinacemi, otec je egoista neschopný běžného lidského kontaktu. V průběhu jejich společného pobytu v prostoru 80 m² vyplouvá na povrch jejich minulost, včetně ženina zneužívání jejím otcem v dětství. Nešťastnou náhodou se poškodí ovládání dveří. Oběma zbývá jen tolik času, než doběhne generátor; pak je čeká smrt udušením. U ženy se stále častěji objevují záchvaty. Po jejich odeznění není schopná odlišit skutečnost od přízraků, které její představivost vyvolává při sebemenším pohybu za dveřmi krytu. Otec se uzavírá do vlastního světa, jako by se ho jejich bezvýchodná situace netýkala. Žena k němu pociťuje stále větší odpor. Příběh doplňují retrospektivní pasáže, v nichž se oba hrdinové vracejí k událostem, které je neodvratně dovedly ke společnému pohřbení zaživa.

Dobrých knih není nikdy dost a těch českých zvláště. Nakladatelství Akcent, potažmo přímo sám autor knihy nám jeden ryze český výtisk i s českým tématem uvnitř věnoval. Soutěžíme o knihu Díra od českého autora Daniela Petra. Chte-li si přečíst, jak to všechno dopadlo, stačí když nám odpovíte na následující otázku a budete mít příslovečné štěstí při losování.

  • Pochází autor knihy Daniel Petr ze stejného města, ve kterém se příběh odehrává?

Svoje odpovědi posílejte na známou adresu sardensoutez@centrum.cz do půlnoci  29. března 2013, do předmětu uveďte Díra a hlavně napište svoje jméno a adresu.

 

Přidat komentář