PR+LITERATURA: Ondřej S. Nečas, Zlaté zrcadlo

Článek od: Anonym - 19.12.2013

Nakladatelství Epocha vydalo 84. svazek Edice Pevnost:

Ondřej S. Nečas: Zlaté zrcadlo

Třetí kniha detektivní série Případy hejtmana Ambrože.

Anotace:

Hejtman Ambrož přijíždí na pozvání starého přítele do malého hornického městečka zúčastnit se svatby, která má spojit dva místní znepřátelené rody. Dům nedávno zesnulého nevěstina strýce však skrývá jakési tajemství.

Opravdu se v tajných chodbách studeného sídla plíží přízrak, nebo jsou to všechno jen výmysly, které mají vystrašit hosty a překazit sňatek? Brzy dojde k první vraždě a další na sebe nenechají čekat, ale vrah jako by byl neviditelný. Kdo má zájem rozpoutat strach? Co ukrývá dávno uzavřená štola v místních stříbrných dolech? Jak s tím souvisí neštěstí, které se událo v klášteře před deseti lety?

Bludovský vyšetřovatel si tentokrát musí poradit bez svého týmu a jen s pomocí svého písaře odhalit vraha, který se schovává pod opičí maskou.

Info o knize:Autor: Ondřej S. NečasObálka: Jan ŠtěpánekFormát: paperback, 110x165 mmPočet stran: 200Cena: 139 KčNakladatel: Nakladatelství EpochaEdice: Edice Pevnost (84. svazek)ISBN: 978-80-7425-179-5

Ondřej S. Nečas (* 1978)

Narozen v roce 1978 v Blansku, jeden z nejzajímavějších autorů české fantastiky. Jeho rozmanitou povídkovou tvorbu lze nalézt především na stránkách časopisů Pevnost, Ikarie / XB-1 a rovněž v řadě tematických antologií. Nečas se přitom s jistotou a bravurou pohybuje jak v žánrech sci-fi (Operace Picasso, Moře pláče pro královnu) a fantasy (Poslední ze čtyř, Zeranin pás), tak na jejich pomezí (Putování za Zázrakem Bergedonu). Navíc je s oblibou kombinuje s detektivkou, jako třeba v knižní sérii Případy hejtmana Ambrože, jejíž první, stejnojmenný díl vyšel v roce 2007. Literárním úkrokem stranou je ryze pohádkový titul O princezně trochu zakleté (2009). Autor rovněž přispívá do série Kladivo na čaroděje – v roce 2013 vyšly Kruté stroje a na příští rok se chystá Síť přízraků.

Přidat komentář