PR+KOMIKS: Vychází Muriel a andělé

Článek od: Anonym - 15.01.2014

Nakladatelství Plus uvede 22. ledna na knižní pulty bezpochyby nejdůležitější komiks české historie – album Muriel a andělé autorské dvojice Kája Saudek a Miloš Macourek. Dílo, které dodnes vzbuzuje údiv svou velkorysostí a profesionalitou, vyjde v limitovaném nákladu ve vázané úpravě. Nakladatelství Plus tak navazuje na úspěšné vydání alba Muriel a oranžová smrt z roku 2009, kdy byl celý náklad rozprodán během jednoho týdne, a alba Lips Tulian z roku 2010.

Příběh Muriel a andělé zanechal na české komiksové scéně viditelnou stopu. Nikdy předtím ani potom u nás nevzniklo dílo, které by bylo svou progresivitou, ambiciózností a výtvarnou kvalitou zcela srovnatelné s tím nejzajímavějším, co se dělo v komiksově vyspělých zemích,“ říká Tomáš Prokůpek, přední odborník na dějiny českého komiksu a autor doslovu v knize.

Poprvé byla krátká část z knihy Muriel a andělé otištěna jako upoutávka 1. srpna 1969 v Mladém světě a vyvolala mimořádný ohlas. Díky normalizaci celé album nakonec nevyšlo. V té době již dokončoval Saudek i druhý díl z plánované řady, album Muriel a oranžová smrt, k dalšímu pokračování se bohužel již nikdy nedostal. I dnes, pětačtyřicet let od svého vzniku, si Macourkův a Saudkův příběh uchoval mimořádnou živost a sdělnost. Výtvarníkova dychtivost je cítit z každé stránky a nabíjí komiks mimořádnou energií. Saudek projekt obohatil o jemnou (sebe)ironii, prošpikoval ho řadou odkazů a děj vykreslil na netypický čtvercový formát, který mu nabízel řadu nových kompozičních možností.

Nová vlna zájmu o Saudkovu klíčovou ságu se zvedla v roce 2009 po vydání knihy Muriel a oranžová smrt v nakladatelství Plus, které nyní připravilo nové, kompletní a technicky kvalitně zpracované vydání prvního Murielina dobrodružství tak, jak o tom snil sám Kája Saudek.

Komentáře

Dobrý den,

jsme studenty 5. ročníku ekonomického studia na vysoké škole zemědělské. V rámci předmětu marketingové řízení, pracujeme na projektu zaměřeném na komiksovou knihu Muriel a Andělé. Obracíme se na Vás s prosbou vyplnit krátké dotazníkové šetření, které je zaměřené na tuto knihu. Velice si vážíme jakékoli odezvy. Pokud znáte někoho, kdo tuto knihu četl, prosím, odešlete mu tento email. Vzhledem k tomu, že nemáme možnost získat data kupujících, vyhledali jsme si Vás přes různé recenze a blogy.  Proto budeme rádi za další čtenáře, kteří podpoří náš výzkum.

Předem děkujeme.

S přáním pěkného dne

tým studentů ČZU

http://www.survio.com/survey/d/L1W8E8I8L2I2Y1X2C

Přidat komentář