RECAP: Doctor Who 08x02 Into the Dalek

Článek od: Tereza Kadečková - 02.09.2014

První díl ve mně zanechal rozporuplné pocity a druhý díl mi udělal jasno. Doctor vyráží do útrob Daleka a konečně ho vidíme s hlavou v pořádku a takového, jaký je.

Jestli někoho nechal první díl na pochybách, můžu vás uklidnit. Into the Dalek přináší staré dobré napětí, obětování se, nepřátelé a zajímavý příběh. Jenom ten Doctor se trochu minul povahou – kdo si stýská po chlapíkovi, který se za každou cenu snažil všechny zachránit, nebude mít radost. Doctor je totiž ke smrti velmi bezohledný a nedělá si s ní velkou hlavu. Není ale na škodu vidět ho zase v jiném světle – protože Doctor není kladný hrdina, ale, jak nám Clara nadnese, alespoň se o to snaží.

Za zmínku stojí Danny Pink, bývalý voják, který začal učit matematiku na škole, kde Clara pracuje. Do budoucna by se z něj měl stát nový společník a dnešní díl nám dal vědět, že to asi nebude mít jednoduché. Doctor se dal slyšet, že vojáky nemá rád, takže se Danny bude muset asi hodně snažit, aby ho Doctor nejen přijal, ale nerýpal do něj horem dolem, jako rýpá do Clary.

Na scénáři pracoval opět Steven Moffat, tentokrát ale za pomoci Phila Forda (druhá série Sarah Jane Adventures a z Doctora třeba The Waters of Mars). Myslím, že i proto je scénář o něco srozumitelnější a není tak strojený, jako byl v prvním díle, kde spousta dialogů šla naprázdno. Ve druhém díle jsem nenašla žádné zbytečné řeči navíc, charaktery si stály uvěřitelně a humor si taky našel správné místo. Čas od času jsem měla pocit, že sleduju scénu ze Star Wars, ale ono to vesmírné scifi splývá dohromady.

Druhý díl zvedl laťku a jsem za to ráda. Uvidíme, co přijde dál. Příště se můžeme těšit na Robina Hooda a už to slibuje akci a zábavu. Jestli se očekávání naplní, záleží na scénáristech. Kdo ještě s novým Doctorem váhá – Into the Dalek by vás mohlo přesvědčit ke sledování.

Příště nás čeká Robots of Sherwood

Přidat komentář