RECAP: Doctor Who 08x05 Time Heist

Článek od: Tereza Kadečková - 23.09.2014

Co je větší zábava než vykrást banku? A když je to navíc ještě nedobytná banka a vy nemáte tušení, proč to vlastně děláte? Time Heist si s vámi bude hrát na kočku a myš.

Doctor a Clara se zničehonic objeví v nejstřeženější bance ve vesmíru a tajemný hlas Architekta jim řekne, že ji musí vykrást. Sice si nepamatují, jak se na místo dostali, ale to jim nebrání se do úkolu pustit po boku kyborga a mutantky, kteří mají podobný problém jako oni. Nevědí, co mají ukrást, a do toho je pronásleduje stvoření, které vám z mozku udělá doslova a do písmene kaši.

Steve Thompson a Steven Moffat nám přináší epizodu se zajímavými charaktery a zápletkou. To ale neznamená, že využili její plný potenciál. Finální rozuzlení je totiž moffatovské a nechává víc otázek než odpovědí a to i přesto, že je uzavřené. Ani to ale zážitek z epizody nezkazí a dá se docela užít.

Řekla bych, že se Time Heist pokusila trochu vrátit k oblíbenému běhání, které Doctor pořádá celý svůj život. Jenomže ve své nynější podobě se snadno zadýchá. Clara se zdála méně plochá než obvykle, a dva sidekickové měli náznak velmi zajímavých charakterů, ale člověk by potřeboval víc než jednu epizodu, aby se s nimi sžil a užil si je naplno.

Šéfka ochranky banky ovšem moc nenadchnula, protože to byla prostě mrcha bez nějakého většího důvodu a stejně tak otočení jejího chování o sto osmdesát stupňů nezanechalo valný dojem, protože nesedělo postavě. A to zase jen z důvodu, že jsme o ní věděli tak málo – Moffat má problémy zvládnout dobře popsat postavu za epizodu.

Ale člověk se u ní nenudil a to je hlavní. A nejspíš se nebude nudit ani u příštího dílu, protože v tom na nás čeká zase trochu jiná honička. Je těžké být cestovatelka časem a ještě si do toho najít chlapa. Clara se bude snažit udržet dvojí život a nepřizabít při tom Doctora, který jí to ani trochu neulehčuje.

Komentáře

Přidat komentář