LITERATURA: David Šenk, Srdce ledu

Článek od: Redakce - 30.04.2015

Nakladatelství Epocha vydává 92. svazek Edice Pevnost

Srdce ledu potěší nejen fanoušky scifi

První letošní svazek Edice Pevnost patří zkušenému povídkáři Davidu Šenkovi a jeho sbírce klasických sci-fi příběhů.

Anotace:

Třetí sbírka povídek autora klasické sci-fi vás zavede k Poslednímu soudu, ukáže vám cestu paralelními světy a nechá napospas mimozemské invazi. Kromě toho budete moci navštívit poslední galaktický con, zúčastnit se projektu na probuzení Boha a po boku slavného detektiva, vychovaného mimozemšťany, sestoupit na povrch zapovězené planety. A pokud vám to stále ještě bude málo, dozvíte se pravdu o jednom světovém konfliktu.

David Šenk zve své fanoušky již potřetí do světů daleké budoucnosti i nepříjemně reálných problémů. Jeho povídky jsou provokativní i zábavné a dokazují, že klasická sci-fi stále žije.

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti... najdete na: http://www.facebook.com/fantastickaepocha

Ukázku v atraktivním „listovacím“ formátu naleznete na: http://issuu.com/epocha/docs/srdceleduukazka?e=12017636/12452078

Info o knize:

Autor: David Šenk
Obálka: Karel Zeman
Formát: paperback, 115x180 mm
Počet stran: 200
Cena: 169 Kč
Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Edice: Edice Pevnost (93. svazek)
ISBN: 978-80-7425-245-7

 

O autorovi:

David Šenk (* 1977)
David Šenk je zarputilý technooptimista, a i když to není na první pohled znát, věří v zářivou budoucnost Země. Publikoval již více než tři desítky krátkých povídek a novel, převážně na stránkách magazínů Pevnost, Ikarie a XB-1, část z nich shrnul ve sbírkách Smrtelní bohové (Epocha, 2011) a Proudové šílenství (Epocha, 2013). Jeho hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří se ocitají v neobvyklých situacích, snaží se čelit osudu a neslevit při tom ze svého lidství. V nečetných volných chvílích čichá terpentýn, kterým se snaží rozředit olejové skvrny na svých obrazech a trhá struny na svém elektrickém Gibsonu.

 

O edici Pevnost:

V Edici Pevnost vycházejí kvalitní díla klasiků, současných hvězd i mladých talentů české fantastiky. Žánrový záběr, který se opírá o fantasy, scifi a horor, ať už v čisté podobě, nebo v nejrůznějších kombinacích, různé formy (povídky, novely, romány) a pestrý výběr originálních námětů zaručuje, že si vybere opravdu každý čtenář.

 

 

Přidat komentář