Preview: Deadpool

Článek od: Redakce - 30.01.2016

Překvapení! Tohle je jiný film.

Po celém světě mezi námi žijí nenápadní, stateční a skromní superhrdinové… a taky Deadpool, což je poněkud zvláštní a netradiční komiksový bourák ze stáje vydavatelství Marvel. Deadpool ze stáda slušňáckých týpků vybavených superschopnostmi poněkud vybočuje, jelikož je neodolatelně oprsklý, vulgární, brutální a …hlavně nechutně vtipný.

Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však - například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy - z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. Vypadá dle vlastních slov jako "avokádo, které mělo sex se starším avokádem“. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool.  

V kinech se již jednou objevil a to ve snímku X-Men Origins: Wolverine, kde má zašitou pusu. A díky filmu DEADPOOL rychle pochopíte proč. A také proč se mu také přezdívá Užvaněný žoldák - „The Merc with a Mouth“. Jeho dalšími superschopnostmi jsou totiž nekonečné žvanění vyznačující se černočerným humorem, absolutní cynismus a pravidelné porušování všech superhrdinských pravidel. Tím se tak trochu vylučuje z party podobných hrdinů zabývajících se vedle zachraňování světa i morálními dilematy, existenciální úzkostí nebo vlastním svědomím. Podobným mudrováním a pochybnostmi se Deadpool rozhodně nezdržuje. Zpomalilo by jej to při pronásledování a zabíjení padouchů. Hlavně potřebuje zachránit svou holku (Morena Baccarin) a chce sejmout Ajaxe (Ed Skrein) z Weapon X. Tedy toho, který mu zničil vizuál a zkazil náladu.

 

Deadpool

20th Century Fox, USA/Kanada, 2016

Režie: Tim Miller

Scénář: Rhett Reese, Paul Wernick

Kamera: Ken Seng

Hudba: Junkie XL

Hrají: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Yorick Van Wageningen,  Gina Carano, Brianna Hildebrand

Přístupnost:  mládeži do 15 let nepřístupný

Žánr: akční/komedie

Verze: anglicky s českými titulky

Stopáž: 104 min

Premiéra: 11. 2. 2016

 

Komentáře

Musím říct, že Deadpool patří mezi největší pozitivní překvapení na poli komixovek v posledních letech. Dlouho očekávaný film, který rozhodně nezklamal:) Skvělý a občas docela černý humor, brutální akce, sympatické obsazení. Skvělá podívaná na kterou se nezapomíná:)

Přidat komentář