Přihlášení

Please answer the question

TG: TátaGeek (re)startuje, držte si svářecí helmy!

Článek od: Petr Simcik - 01.05.2016

Dnešním dnem vám oficiálně představuji projekt TátaGeek  – sekci Sardenu pro hravé tatínky a jejich děti. TátaGeek přešel pod křídla Sardenu ze samostatného webu (tatageek.cz), protože jsme takříkajíc hodně podobná krevní skupina. Milovnící sci-fi, fantasy, komiksů, techniky, gadgetů a trochu děti, to jsme my. A i my se postupně stáváme rodiči a jistě bychom chtěli, aby naše ratolesti jednou kráčely v našich stopách. Opečovávali naši sbírku komiksů, konstruovaly svítilny s batsignálem a podobně. A od toho tu je tato sekce. Sekce, která by měla do budoucna trochu propojit naši dětskou a rodičovskou část.

Sekce TátaGeek (a původní web) je inspirována knihou  Táta geek – Úžasné geekovské projekty a aktivity pro tatínky a jejich děti vydanou nakladatelstvím Jan Melvil. A vlastně nejen knihou samotnou, ale také aktivitou jejího autora, Kena Denmeada. Jeho blog Geekdad.com provozovaný legendárním časopisem Wired je základnou amerických otců-geeků a nedávno byl dokonce časopisem Time zařazen mezi nejlepší blogy světa vůbec.

Jako tátové totiž sami dobře víme, jak je těžké podnikat, pracovat, vydělávat, a ještě být doma co platný jako otec (i jako partner). Je to otázka křehké rovnováhy mezi láskou k rodině, k práci a sobě samému. Přišli jsme na to, že jedním z nejlepších způsobů, jak rovnováhu nastolit a udržet, je pokusit se o částečné prolnutí všech životních rovin. Například: když to jde, dělat s dětmi nejen to, co baví právě děti, ale taky co strhává nás samotné. Tím moderně navazujeme na tradici historicky prvních geekovských zkušeností „s vláčky si nakonec hraje tatínek“.

Podělte se o svůj projekt

V tuto chvíli zpracovávám další domácí projekty a přidávám je do této sekce ale ty průnikové i na hlavní stránku Sardenu. To ale stačit nebude, potřebujeme prostě vaše nápady a vaši pomoc. Ne, nežádám  dlouhé texty a složité popisy či příběhy. Stačí  poslat krátičký popis projektu, přihodit k tomu 1-2 fotky a nebát se to zazipovat do podoby vlastního geekovského humoru. Nápady můžete posílat na  tatageek@melvil.cz, nebo redakce@sarden.cz

Dárek: stáhněte si wallpapery

Máme pro vás malou pozornost: stáhněte si tématické wallpapery „Jsem táta geek“ a vylepšete jimi své displeje!


verze jednodušší pro tablet/mobil: http://barys.me/Kxq1

 

verze plná pro tablet/mobil: http://barys.me/KwPv

 

verze jednodušší pro PC/Mac: http://barys.me/KxBF

 


verze plná pro PC/Mac: http://barys.me/Kwwy

 Děkujeme, že si hrajete! Nezapomeňte sledovat náš twitter.com/tatageek_cz a  www.facebook.com/tatageekcz/.

Petr Šimčík petr.simcik@melvil.cz

Se svolením a podporou Jan Melvil Publishing a Tomáš Baránek tomas.baranek@melvil.cz

Přidat komentář

K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát. 

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor:  Martin Stručovský  /  zástupkyně šéfredaktora: Monika Dvořáková  / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711