LITERATURA: nový titul z nakladatelství Mystery Press

Článek od: Redakce - 29.08.2016

PRÁVĚ VYŠLO

Steve Robinson: Hluboký hrob

·         Thriller napsaný ve stylu Dana Browna a Stiega Larssona, pokračování bestselleru Stopy v krvi.

·         Nejosobnější autorův román, v němž zpracovává vlastní genalogické pátrání po svých předcích.

·         Příběh osudové (nicméně tragické) lásky až za hrob. Velmi hluboký hrob…

Američan se slabostí pro Anglii, tak by se dal stručně charakterizovat genealog Jefferson Tayte, hlavní hrdina thrillerů Steva Robinsona. Po románu Stopy v krvi vychází druhý Taytův případ, Hluboký hrob, který v pasážích z minulosti zavede čtenáře do Británie za druhé světové války.

 

Pouze muž připravený zemřít může vykopat hluboký hrob…

 

Pro Steva Robinsona jetento druhý z pětice románů s Jeffersonem Taytem nejosobnější. Literárně v něm totiž zpracoval vlastní zkušenosti při pátrání po dědečkovi z matčiny strany, který byl – stejně jako jeden z protagonistů Hlubokého hrobu – americký voják.

Druhý Taytův případ, který vychází v českém jazyce, bravurním způsobem propojuje thriller a love story. Genealog přijme zakázku najít skutečnou matku své klientky a přitom – jak je mu ostatně vlastní – odkryje další hluboký hrob plný nebezpečných tajemství.

Robinson vypráví nadčasový příběh o lásce, nenávisti, zločinu a trestu, v němž jsou minulost a současnost pevně propojené stopami v pokrevních liniích. A svérázný genealog ještě neřekl své poslední slovo – v příštím roce se vrátí v knize Poslední anglická královna.

Anotace:

Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani.

Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná.

Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…

Info o knize:

Autor: Steve Robinson

Originální název: To the Grave

Překlad: Kateřina Niklová

Formát: vázaná s přebalem, 145x205 mm

Počet stran: 288

Cena: 299 Kč

Nakladatel: Mystery Press

ISBN:978-80-88096-35-1

 

Steve Robinson

Narodil se v Kentu a nyní žije nedaleko Londýna. Jeho vášeň pro genealogii a psaní ho provází už od mládí, kdy se vydal po stopách dědečka z matčiny strany, o němž nic netušil.

Zjistil, že to byl Američan sloužící během druhé světové války v Anglii. Několik let po válce se vrátil zpět do USA a zanechal za sebou rodinu, s níž už se nikdy více nekontaktoval.

Robinson ho vysledoval do Los Angeles, kde odhalil, že se jeho dědeček narodil v Arkansasu, a postupně odkryl historii doposud neznámé větve vlastní rodiny.

Inspirován těmito skutečnostmi, napsal thriller Stopy v krvi, první svazek ze zatím pětidílné série o genealogovi Jeffersonu Taytovi.

Více o autorovi a jeho tvorbě naleznete na www.steve-robinson.me.

Přidat komentář