Obrázek uživatele Jáchym Šidlák

Historie

Členem již
1 rok 9 měsíců

Moje příspěvky

To, jedno z nejproslulejších děl Stephena Kinga, se ke svým třicátým narozeninám dočkalo nového kabátku a snad poprvé tak v Česku vychází v zaslouženém důstojném provedení.

Císařovy čepele nejsou pro žánr fantasy revolučním dílem. Jakýkoliv nový podnět, prudce originální zápletku či nevídané postavy tu těžko pohledat. I přesto se jedná o odsýpající a zároveň velmi promyšlené čtení, které budete jen těžko odkládat.

Lars Kepler, autor pěti temných kriminálních románů s komisařem Joonou Linnou, tentokrát nechává svého hlavního hrdinu odpočívat a ve své nejnovější knize Playground tak trochu experimentuje.

Pavel Renčín, kterému nedávno vyšel u nakladatelství Argo temný román Vězněná, se v rozhovoru rozepsal o hororovém žánru, svých psacích rituálech a dalších spisovatelských plánech.

Za tu krátkou dobu, co už je na světě, stihla Vězněná vzbudit nečekaný rozruch. Její autor, Pavel Renčín, se totiž rozhodl vstoupit do žánru, kterému se na české knižní scéně nedostává příliš velké pozornosti – do temného psychologického thrilleru. 

Jaké knihy letos nejvíc uchvátily Jáchyma Šidláka?