Neviditelný pes

Subscribe to zdroj Neviditelný pes Neviditelný pes
Aktualizace: před 1 hod 9 min

CHTIP: V kamenolomu

2 hod 4 min starý
Hlídač v americkém národním parku poučuje návštěvníky: "Kdybyste náhodou potkali medvěda, tak vemte do ruky hovno, hoďte mu ho mezi oči, a zatímco se bude medvěd utírat, zdrhnete."

FEJETON: Okurčičko, okurčičko

2 hod 4 min starý
Globální kulinářský neúspěch české gastronomie je zakotven v už v samotném nesebevědomém názvosloví. Nevěříte? Píše o tom i guru češtiny Pavel Eisner ve své knížce Čeština poklepem a poslechem.

GLOSA: Rozděl a panuj - osvědčená ruská metoda

2 hod 4 min starý
Ukrajinská krize obnažila nemilosrdnou pravdu o kremelském režimu. Putinovy kroky jsou vedeny snahou upevnit si moc v Rusku, které technologicky zaostává za Západem a chudne.

GLOSA: Několik pouček

2 hod 4 min starý
Poučení pro evropské lídry: Pokud v pátek pozdě odpoledne začne válka, zkuste reagovat dříve, než v první pracovní den.

SVĚT: Sýrie a Ukrajina, dvě spojité nádoby

2 hod 4 min starý
V září loňského roku jsem uveřejnil na NP článek o Sýrii pod názvem Po bitvě každý generál. Jistý čtenář v komentáři k uvedenému článku mě vybídl, když jsem řekl A, měl bych k tomu dodat i B.

GLOSA: O návratu Václava Havla

2 hod 4 min starý
V posledních týdnech není snad den, kdy se v našich i zahraničních médiích něco nedozvídáme o událostech a akcích, které připomínají Václava Havla. Od těch seriózních až po absurdně veselé.

GLOSA: Rekviem za dobrou školu

2 hod 4 min starý
Rozkazem ministryně obrany č. 13 ze dne 18. dubna 2008 byla ke dni 31. srpna 2008 zrušena Vojenská konzervatoř v Roudnici nad Labem. Poslední absolventské zkoušky se konaly ve dnech 9. až 12. června 2008.

PRÁVO: Jak naštvat voliče

2 hod 4 min starý
Když jsem před nedávnem dostal od svého kamaráda, vlastníka stařičkého válečného jeepa, upozornění na nový zákon č.229/2013Sb., s dovětkem – tak nás zase chtějí okrást dle zákona, myslel jsem si cosi o přecitlivělosti dotyčného v rámci takzvané celospolečenské naštvanosti a blbé nálady.

POVÍDKA: Ryby

2 hod 4 min starý
Na sklonku dne Ježíš nařídil postavit před vchod do stanu dva spolehlivé strážce a další dva určit na půlnoční vystřídání. Janovi řekl, aby strážce vybíral mezi známými poutníky. Po celé pláni se rozhořívaly ohně.

UDÁLOSTI: Mají v MfD kocovinu z Babiše?

2 hod 4 min starý
"Babišovi lidé postupně obsazují stát": tento titulek se na první stránce středeční Babišovy Mladé fronty Dnes vyjímá poněkud strašidelně. Není to sice přímo otvírák a podstatná informace je až na čtvrté stránce – ale ta informace je dosti hutná. Po protisobotkovské kanonádě z předešlých dní následuje jakési vystřízlivění hraničící s kocovinou.

IZRAEL: Proč země neodsoudila Rusko kvůli Ukrajině

2 hod 4 min starý
Spojené státy v těchto dnech vyjádřily rozladění z neochoty Izraele, svého nejbližšího spojence na Blízkém východě, odsoudit kroky Ruska na Ukrajině. Izrael v ukrajinské krizi skutečně nepěkně bruslí, a i když lze jeho důvody pochopit, jeho postoj vůči ruskému zabírání cizího státního území dobrý dojem nedělá.

VZPOMÍNKA: Jak jsem byl zatčen v Terezíně

2 hod 4 min starý
Disidenti mi jistě prominou, že pro dramatický efekt nazývám zadržení zatčením. I když tehdy nebylo od zadržení k zatčení daleko a leckdy ani zadržený nevěděl, že za chvilku bude již obviněným. Zatčení totiž předpokládá obvinění z konkrétního trestního činu.

KNIHA: 2666

2 hod 4 min starý
Podle některých pramenů se exodus židů z Egypta odehrál 2666 let po stvoření světa. To je jedno z možných vysvětlení původu záhadného názvu románu, v němž se titulní číslo ani jednou nevyskytuje.

BTW: Vyšší princip mravní

Ne, 2014-04-20 01:00
Lidové slavnosti Velikonoc jsou u nás vcelku pochopitelným souhrnem úkonů oslavujících jaro a nový život, přičemž křesťanská tradice tomu dodává určitý časový řád a duchovní šmrnc. Jenže ona je to popravdě jen taková vesele uhlazená verze svátků, kde ve skutečnosti šlo o jiné věci.

POLEMIKA: Proč být na světě rád

So, 2014-04-19 01:00
"Co člověk nechápe rozumem, toho se může zmocnit vírou," napsal tu v pátek jeden evangelický farář. Jako by navazoval na slova Tertullianova o tom, jak věří právě proto, že je to protismyslné.

Gripeny pro NATO

So, 2014-04-19 01:00
Dalo se čekat, že extremisté na Ukrajině odmítnou výsledek porady zúčastněných mocností a ukrajinské vlády. Zatím známe reakci proruských radikálů, kteří si přejí rozbití státu, revizi hranic a připojení k Rusku. Vzhledem k tendenčnosti zpravodajství z Ukrajiny není jasná pozice ukrajinských radikálů, jak se elegantně nazývají teroristé, vrazi, žháři a lupiči, ať už nad sebou mávají vlajkou libovolné kombinace barev.

MOBY DICK: Faktor slabosti

So, 2014-04-19 01:00
Mezinárodní společenství uvalilo další tvrdé sankce na dalších šest představitelů autonomistické respubliky Krym.

CHTIP: A sakra, rolexky!

So, 2014-04-19 01:00
Drahá, na přechodu pro chodce mě srazilo auto. Pavla mě odvezla do nemocnice. Doktoři mě prohlédli, udělali testy a rentgen.

BIG EXPERT: Zahraniční trhy

So, 2014-04-19 01:00
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 14. 4. 2014.

FILM: Philomena aneb O lži v umění

So, 2014-04-19 01:00
Titulek je formulován v mírně platonickém stylu a myslím, že i alfabeta by mu slušela. Nejde ale tentokrát o otázku filosofickou, nýbrž převážně praktickou. Jak divák pozná, kdy je filmový scénář ještě "založen na skutečné události" a kdy je už vycucaný z prstu?

Stránky