Neviditelný pes

Subscribe to zdroj Neviditelný pes Neviditelný pes
Aktualizace: před 23 min 12 sec

Za jeden provaz

4 hod 23 min starý
Česká a slovenská vláda se dohodly v několika zásadních bodech na společném postupu. Jde jen o prohlášení, nikoli o závaznou dohodu. Ale aspoň že tak, ve světe, kde převládají osobní zájmy a zájmy společné padají pod stůl.

105x148: Sovy a skřivani

4 hod 23 min starý
Téma sov a skřivanů se objevuje zejména na jaře, kdy nám kdosi přikáže postrčit ručičky o hodinu napřed a tvářit se, že v pět ráno už je šest a že je tedy načase vesele vykročit do nového dne.

SETKÁNÍ: Letos se sejdeme... třeba v Brdech

4 hod 23 min starý
Milí Zvířetníci, ač je to neuvěřitelné, od našeho prvního setkání na louce v Rudolticích u Vrchotových Janovic uplynulo už téměř sedm let. Toto dnes už legendární setkání, které vymyslela a zorganizovala Bláža, bylo jednodenní a jeho hlavní náplní byl coursing. Jak běžel čas, proměňoval se termín, doba trvání a místa setkání i jejich náplň, ale jedno zůstává stejné. Pohoda, povídání, výlety, soutěže, večerní posezení u ohně nebo i bez něj, radost. A dobré počasí, protože někdo nahoře nás má asi rád.

BIG EXPERT: Akcie

4 hod 23 min starý
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 21. 4. 2014.

EVROPA: O těch švýcarských patáliích

4 hod 23 min starý
"Elsalébn, občánek hloupý, ale jeho politik móc chytrý!" mohla by znít obměna známého výroku z Osudů dobrého vojáka Švejka. Přihodiloť se v zemi švýcarské, že občanstvo, znepokojené neustále se zvyšujícím podílem cizího živlu ve své zemi, užilo práva tzv. lidové iniciativy (kdy návrh ústavní změny nepodávají politická gremia, nýbrž sami občané po předložení předepsaného počtu podpisů) a vyslovilo se těsnou většinou pro omezení nekontrolovaného přistěhovalectví.

POLICIE: Mraky nad GIBS

4 hod 23 min starý
Po nástupu Sobotkovy vlády zhoustl nápad kritických vyjádření k činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů, známé širší veřejnosti pod zkratkou GIBS (neplést, prosím s "gyps" ani s "gypsy":-)).

GLOSA: Bylo 21. srpna...

4 hod 23 min starý
Necelý měsíc před tím jsme se vrátili z vojny, tedy z povinné základní vojenské služby, a naivně a samozřejmě jsme očekávali povolávací rozkaz k obraně vlasti. Ovšem nic takového se nestalo.

SPOLEČNOST: Pyrrhovo vítězství Syndikátu novinářů

4 hod 23 min starý
Ministerstvo financí má vyplatit Syndikátu novinářů ČR 292 milionů korun jako náhradu za nové sídlo, které nakonec nepostavilo. Loňský verdikt obvodního soudu v úterý potvrdil Městský soud v Praze. Rozsudek je pravomocný.

POLITIKA: Antizeman bez záruky

4 hod 23 min starý
Politik může být úspěšný na dva způsoby. Buď něco zásadního vykoná a zapíše se tím do dějin. Anebo si vydobyde takovou autoritu a respekt, že je brán vážně, aniž by musel provést něco světoborného.

KULTURA: Život v Číně komiksem

4 hod 23 min starý
Kdyby v Česku vznikl komiks o stejné době, jako je Život v Číně, tedy zhruba o padesátých letech 20. století, vstřebal by ho český čtenář bez problému, i když v té době nežil. Dokážeme si totiž představit, proč se lidi u nás chovají a jednají tak, jak se chovají. Jejich motivace budou podobné těm našim, jejich rozhodnutí v podobných situacích také. Jenže Čína je jiná. Číňané jsou jiní.

UKRAJINA: Co by řekl Huntington

4 hod 23 min starý
Když jsem byl kdysi u holiče pro jarní sestřih, získal jsem poučení. Kadeřnice – s poněkud východoslovanským akcentem – vzala mašinku, dala na ni nástavec a velkorysým obloukem vykosila pruh na hlavě.

EUROGLOSA: EU podle Británie

4 hod 23 min starý
Európska únia s obavami pozerá na Britániu. Britský premiér David Cameron totiž svojim voličom sľúbil, že ak bude v budúcich voľbách zvolený, vyhlási referendum o vystúpení Británie z EÚ.

POLITIKA: Začátek úpadku ČSSD

4 hod 23 min starý
Poslední průzkum preferencí stran před jarními volbami do Evropského parlamentu naznačuje, že úpadek tradičních, kdysi nejsilnějších stran pokračuje. ODS se jakoby "odráží ode dna", ale žádný vzestup nepřichází. ČSSD se podle posledního průzkumu z dílny Jana Herzmanna propadla na nejhorší výsledek po deseti letech.

USA: Boj o místo narození

4 hod 23 min starý
Podíváme-li se se ženou do svého pasu, najdeme u místa narození pouze město, v němž jsme přišli na svět. Nikoli stát. Nahlédl jsem se do řady pasů amerických občanů – a ti to mají různě.

SVĚT: Jsme si rovni?

4 hod 23 min starý
Jsou si ženy a muži rovni? Jsou si Židé a ostatní lidé rovni? Jsou černoši rovni Italům, Irům či Polákům?

FEJETON: Úskalí anglické konverzace

4 hod 23 min starý
Hlavní překážkou používání česko-anglické konverzace jsou samotní Angličané. Zdá se, že téměř nikdo z nich příručku trestuhodně nečetl. Jak se pak má našinec domluvit?

Hašek volil Vysočinu

Čt, 2014-04-24 01:00
Michal Hašek zůstane hejtmanem Vysočiny a ve sněmovně ho nahradí znojemský starosta Vlastimil Gabrhel. Zdalipak se přítel Gabrhel vzdá starostování? Ono starostování tak velkého a významného města, jímž Znojmo je, vyžaduje plné nasazení, sedm dní v týdnu a jistě dvanáct hodin denně. To se nedá dělat levou zadní. Přítel Michal Hašek by mu to mhl vysvětlit, jako přítel příteli.

KYTKOVNÍK: Hrachor lecha jarní

Čt, 2014-04-24 01:00
Hrachory se na našich zahrádkách pěstují pro zajímavé barevné květy, ale jde o kultivované letničky, u nás nepůvodní. Lecha je ryze český druh a je to trvalka, ozdobná nejen květem, ale i listem.

PSI: To je fuj!

Čt, 2014-04-24 01:00
„To je fuj!“ je jedna z velmi častých vět u nás doma i venku. Usilovně jsem se snažila naučit psy vyplivnout to, co zrovna žvýkají, ovšem úspěch byl jen částečný.

FEJETON: Protestuji proti ropácké diskriminaci!

Čt, 2014-04-24 01:00
Je to k vzteku. Tolik let úsilí a zase nic. Tolik let boje s ekofanatiky a ekomafiány a žádný výsledek. Zase se toho Ropáka ani letos nedočkám.

Stránky