Taktéž díky za odpověď. Zrovna Vás bych ovšem vší silou bránil – my spolu přece komunikujeme, loni jste hlasovala. A já si toho velmi vážím, tím spíš, když čtu tento Váš komentář. Navíc jste nakladatelská redaktorka, takže je jasné, že čtete zejména tituly, na kterých pracujete. Když jste hlasovala posledně, byly mezi těmi třemi dvě knihy z nakladatelství Triton. Ty samozřejmě nebylo možné do celkových výsledků započítat, ale v komentářích se objevily – a pro mě osobně to význam má: kdo jiný by měl vědět, co je z produkce nakladatelství nejlepší, než ten, kdo to má na starosti?

Hodně důležitá zpětná vazba pro mě je, že jsem očividně nezdůraznil, že důležití jsou pro mě lidé a jejich názory, anketa a její výsledky jsou až v druhém sledu. To zkusím příští rok napravit. Monika "Slíva" Dvořáková mi přeposlala Váš mail – a na tom je v plném rozsahu vidět ono nedorozumění. Kdybyste bývala poslala ten mail mně, já už si z toho odpověď pro anketu vytáhnu. A zazněl by hlas proti Projektu Kronos, což by bylo dost zajímavé (vždycky jsem raději, když to není černobílé).

Jak jsem psal i k dalším dvěma komentářům, naprosto nezpochybňuji vytíženost respondentů. A… vlastně se omlouvám, že ještě navyšuji objem práce. Ale… fakt mám pocit, že to má smysl. Jinak bych to nedělal. A možná se mýlím, ale ještě se v tom zkusím pár let udržovat…:) A kdybych k tomu měl přidat osobní rovinu: kromě práce studuji doktorát (takže učím ještě tam), k tomu samozřejmě Sarden, nějaký osobní život… taky bych neřekl, že toho mám málo. Ale v tomto případě se řídím heslem "kdo, když ne já/my".

Neřekl bych, že kvalita učitele se pozná podle počtu aktivit, které provozuje…:) Ale děkuji. Po deseti letech ve školství už to také není co to bývalo. Na druhou stranu má člověk spoustu zkušeností, to dost pomáhá. A teď půjdu konečně dorazit ty čtenářské deníky…:)