To bych moc rád, aby sem tekly osvěžující potůčky neotřelých myšlenek!

Oslovuji všechny dostupné redakce – XB-1, Interkom, Pevnost, z webů Fantasy Planet, Dagon, Vlčí bouda, Děti noci, MFantasy, Fantasya, Sarden asi nemusím zmiňovat… a letos nově i FantasyMag, Vanili.cz a SvětMeziŘádky. K tomu samozřejmě různí další lidé spjatí s fandomem, konkrétní redaktoři webů či časopisů, spisovatelé… Než anketa začala, zkusili jsme dát společnými silami dohromady seznam lidí, které bychom měli oslovit. Ale ani "vnitrosardenově" to moc nefungovalo. Před každou anketou je tu "reklamní" článek, aby se nám přihlásili zájemci-čtenáři. Díky tomu jsme získali za poslední dva roky jednu osobu… To si nestěžuji, to je argument pro to, že se snažíme s rozšiřováním seznamu něco dělat.

Seznam každý rok o pár jmen a kontaktů rozšířím, ale je pravda, že by to možná chtělo nějakou revizi. Až bude nějaká volná chvíle, vrhnu se na to. Díky za komentář i za tipy (třeba ten s autory povídek je moc dobrý, mohl bych oslovit organizátory soutěží – to jsem ještě neudělal!).

A český fantastický rybníček bohužel malý je. Naštěstí existuje čas – takže dorůstá nová generace vážných zájemců o fantastiku. Jen kdyby se třeba sami chtěli přihlásit...:)