Díky ještě jednou – tohle je taky skvělá zpětná vazba. Příště zdůrazním, že záleží na lidech a na tom, co považují za hodno doporučení, ne na tom, jestli na knize pracovali (jakože… do výsledků se to počítat nebude, ale jako doporučení to funguje).

To podělení se o šéfredaktorskou zkušenost je taky super, taky díky! :) Jen Vás opravím – právě přečtení 30 knih z oblasti fantastiky (a mimochodem, nemusí to být jen česky, svého času v anketě doporučoval Jan Vaněk jr. Stephensenovo Seveneves, které do češtiny ještě stále přeloženo není) Vás plně opravňuje k přispění. Prof. Trávníček ve svých výzkumech o čtenářství považuje za čtenáře takového jedince, který přečte jednu knihu (a teď si nejsem jistý, jestli jakoukoliv, nebo počítá jen beletrii…) za rok. Pokud se člověk literatuře věnuje, je to samozřejmě děsivě málo. Ale dělá to z kohokoliv, kdo přečte třicet knih (a ještě v daném žánru!) za rok skutečného odborníka. Můžeme možná dodat "bohužel", ale je to prostě tak.

Co se průvodního e-mailu týče – též děkuji za podněty. Tam by primárně měl zaujmout název. Kniha roku, anketa, jo, jasně, tam přece chci hlasovat, je to zároveň reklama a zároveň mám přece rád/a fantastiku, takže se podělím. Tohle je moje představa toho, co by mělo čtenáři mailu naskočit. Teď chápu, že u Vás to tak není – a je to v pořádku, ale z titulu Vaší bývalé funkce by člověk čekal… a už se motám v kruhu...:)

Abych řekl pravdu, mail s hlavičkou "Anketa Kniha roku Sardenu – seznam doporučení" mi nejprve přišel poněkud směšný. Ale možná to není špatný nápad…:)