Obrázek uživatele Jana K.

Bio

Stručné bio
Jsem knihomolkou srdcem i duší. Číst jsem začala snad dřív než chodit (tak určitě!) a tahle láska mě ještě neopustila...
Co na sebe dál práskl/a:
Píšu. Hodně. A čtu ještě víc. Nejraději se nořím do hlubin fantasy, občas ale zabloudím i do jiných žánrů. Záleží na náladě - někdy si s radostí přečtu romantiku, jindy ji nemohu ani vidět a radši sáhnu po něčem strašidelném, vesmírném, neuvěřitelném či jednoduše humorném. Ale fantasy bude navždy mé č. 1.

Historie

Členem již
6 měsíců 4 týdny

Moje příspěvky

Odkaz popela je vcelku čtivým, i když dost rozsáhlým debutem (však má úctyhodných 791 stran!) britského spisovatele Matthewa Warda.

Každý z nás má jistě svou tajnou neřest – něco, co milujeme a nejsme na to dvakrát pyšní. Já si například libuji ve čtení young adult fantasy.

Staří lidé mají svoje zvláštnosti. Někde to je sbírka keramických panenek a jinde třeba plyšoví králíčci. Ti ale nejsou tak roztomilí, jak by se mohlo zdát. Jana Kvičerová nám ukáže, že se před nimi máme mít na pozoru.

Jestli někdo umí čtenáře navnadit, překvapit, způsobit chvilkový zkrat mozkových buněk – či mu dokonce přivodit pocit, jestli se náhodou nezbláznil –, tak je to rozhodně Tamsyn Muirová, novozélandská autorka série Zapečetěná hrobka.

První díl plánované série Devátá, Gideon Devátá, od novozélandské autorky Tamsyn Muir nabízí neotřelý příběh protkaný hned několika žánry – nechybí zde slušná porce sci-fi, trocha fantasy a hororu či zapeklitá detektivní zápletka. Kromě působivé obálky kniha zaujme i anotací, která slibuje nadupanou nekromantickou jízdu. U českých čtenářů se sice nevyjímá příliš vysokým hodnocením, ale moje čtenářské srdce si získala téměř hned. Proč že to vlastně?