FILM+PR: Horor Josse Whedona „The Cabin in the Woods“ v kině

Článek od: Anonym - 18.10.2012

Myslíte si, že ten příběh znáte? Cesta filmu The Cabin in the Woods na plátna kin byla dlouhá a trnitá. Snímek vznikl ve spolupráci Josse Whedona (The Avengers) a jeho dlouholetého kolegy, Drew Goddarda (Cloverfield). Původně projekt společnosti MGM se začal natáčet v roce 2008 a po několika měsících postprodukce se studio rozhodlo dát mu 3D kabát. To však způsobilo jeho odklad až do krachu MGM a následné "uložení k ledu" do doby, než jej odkoupila společnost Lionsgate a v dubnu 2012 ho konečně pustila do distribuce.   

Whedon se tímto snímkem rozhodl pozměnit pravidla klasického hororu, jak jsme jej vnímali doposud. Na první pohled tradiční "lesní vyvražďovačka" v sobě skrývá mnohem více a svědčí o tom nejen světové recenze, ale i hodnocení kritiků (Rotten Tomatoes - 91%). Kromě známých jmen jako jsou Chris Hemsworth, Richard Jenkins a Bradley Whitford si v Chatě zahráli i herci, se kterými Joss spolupracoval na svých televizních seriálech (Fran Kranz, Amy Acker, Tom Lenk).  

Osobně si myslíme, že podobné snímky si velké plátno zaslouží, nicméně u nás šel kin přímo na DVD. Proto jsme se rozhodli uspořádat ojedinělé kino promítání, na které jste všichni srdečně zváni.  

Trailer: 

Přidat komentář