SERIÁL: Constantine 01x03: The Devil's Vinyl

Článek od: David Hálek - 10.11.2014

Máme za sebou třetí díl Constantina. Kam ho nyní zavedla krvácející mapa?

Do Chicaga. Johnovi zemřel kamarád z jeho divokého mládí, kdy ještě neměl starosti s démony a chtěl si trochu užívat. Příčinou smrti se zdá být prokletá vinylová nahrávka ze 30. let. Stopy Johna zavedou do domu rockera Fella a jeho ženy, jež zaprodala svou duši, aby její manžel nezemřel na rakovinu. Nyní se nahrávkou snaží změnit smlouvu a přežít. Potíž je, že po nahrávce jde Papa Midnite, kouzelník známý i z deset let starého filmu. John musí zabránit tomu, aby nahrávku někdo zneužil a aby padla do špatných rukou.

Velice mě potěšil návrat Chase, Johnova kolegy a pomocníka. Obezřetně dává pozor na Zed, která se ukáže být velice užitečnou společnicí, pokud dojde na záhadné vize nebo komunikaci s hluchými. Sám John si svou úroveň drží, i když stále věřím, že má na víc a drží se zkrátka. Matt Ryan si svou roli velmi užívá a je to na něm vidět, ale přestává mi to stačit.

S celkovou kvalitou seriálu ale nejsem úplně spokojený. Je slabý, opatrný a jako by jen našlapoval na tenký led, aby zjistil, kudy se může vydat. Moc to nechápu, dávají jej v deset večer, a to přeci není důvod, aby si dávali pozor na jazyk nebo nedej bože ukázali, jak někdo kouří cigáro. Constantina bych přirovnal k Supernatural (Lovci duchů, 2005 - doteď), s tím rozdílem, že je mnohem slabší.

Doufám, že se seriál vzpamatuje. Má tolik potenciálu, tolik možností a materiálu, ze kterého čerpat, a byla by škoda, kdyby toho nevyužil. Pár dalších podobně slabých dílů, a budu mít veliké dilema, zda pokračovat či ne.

Komentáře

taky to mám za sebou. A je to strašně slabý. Cigarety už jsou mi putna, vím, že se jich nedočkám. Stejně jako sprostých slov - tenhle seriál nedělá kabelovka, ale klasická televizní stanice. Což znamená, že se tam nikdy nedočkáme ani sprostých slov ani cigaret ani obnažených ňader. Protože americké děti jsou strašně pozadu a je nutné je uchránit od všeho pohoršujícího. Na druhé straně je zajímavý, že tvůrci nemají problém tam švihnout přímé záběry na chlastajícího Johna. Nevadí mi, že ta zápletka je jak z béčkovýho hororu, ono to k tomuhle druhu zábavy patří, vadí mi taková ta neschopnost se do toho pořádně opřít a využít ten potencionál, co tam je. Jako kdyby třetí epizoda jela jen na půl plynu. Ale potěšily mě rozhédně některý scény - karta, Sex Pistols. To bylo fakt parádní.

Přidat komentář