RECENZE: Jan Drnek, 1938 – Věrni zůstaneme

Článek od: Petr Simcik - 14.09.2017

1938 – Věrni zůstaneme je nově vydaná první část románu Žáby v mlíku. Žáby v mlíku si totiž i přes podivný název a mizernou redakci získaly dostatek nadšených fanoušků, aby namotivovaly Jana Drnka k jejich rozšíření – a co je hlavní, CPress k novému a konečně redakčně zvládnutému vydání. A hned v úvodu předestírám, že nové vydání stojí za to. (Minimálně proto, že je mnohem reprezentativnější než to původní, ale také delší.)

RECENZE: Dan Vyleta, Kouř

Článek od: Monika Riesová - 21.06.2017

Kouř je nákaza. Kouř je šílenství. Kouř je hřích a slabost v jednom. Kouř z vás udělá ctnostnou jeptišku i nejbídnějšího vraha. Probouzí přízemní pudy i nejtemnější vášně a dělí lidstvo na mocnou elitu a sprostou lůzu.

RECENZE: Ian Tregillis - Nejstudenější válka

Článek od: Petr Čapek - 05.09.2016

Je tomu již více než půl roku co čtenáři mohli poprvé nahlédnout do fascinující alternativní historie, v níž si Otčina  Roberta Harrise podává ruku s Alanem Moorem. Jak jistě správně tušíte, řeč je o Ianu Tregillisovi a jeho Hořké setbě. Ta se nyní dočkala svého pokračování v podobě druhého dílu románového triptychu Milkweed, jenž vychází u nakladatelství Argo pod názvem Nejstudenější válka.

RECENZE: C. J. Sansom: Nadvláda

Článek od: frankie - 31.12.2014

Alternativní historie se zabývají navýsost zajímavými obdobími. Autor C. J. Sansom v románu Nadvláda čtenáře přivádí do Anglie roku 1952, kdy již uběhlo dvanáct let od uzavření míru Anglie s Německou říší.

RECENZE: Ransom Riggs, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Článek od: Slayer - 25.05.2013

Cesta k opuštěnému domu za městem byla lemována vysokými topoly. Tiše mne pozorovaly. Každičký krok, pohled či nenápadné otočení. Začínám ztrácet poslední nitky nervů. Realita se mi sype pod rukama a já s očima podlitýma krví vzhlížím k temnému nebi. Marně hledám Měsíc, který mne jako maják provázel celou cestu. Nikdy jsem se neměl vydávat na tuhle cestu. Najít legendami opředený Sirotčinec slečny Peregrinové bylo to nejbláhovější rozhodnutí, co jsem, kdy učinil. Stíny se přibližují a mé vědomí se pomalu, ale jistě vytrácí. Mé nejbláhovější rozhodnutí se stalo zároveň tím posledním.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - alternativní historie