Literární vyhlídky: duben a květen

Článek od: Jan Křeček - 10.04.2017

Březen – za kamna vlezem. Duben – ještě tam budem. A v květnu nejspíš taky, protože jinak nemáme šanci přečíst tu záplavu zajímavých nových titulů. Zorientovat se vám pomůže nové vydání Literárních vyhlídek.

RECENZE: Leonard Medek, Dobrodruh 3: Třetí triarcha

Článek od: elho_cid - 20.12.2011

Po událostech druhého svazku se Franta se svojí družkou Belle vydávají do Francie na dovolenou strávenou v přepychu a civilizaci. Bohužel netrvá dlouho a Franta je opět v průšvihu. Exilový ruský čaroděj vystupující pod jménem Boyard nechá zavraždit fotografa (asi už Leonardovi tím focením na conech opravdu lezu na nervy...) a narafičí to tak, aby hlavním podezřelým byl právě Franta.

INTERVIEW: Rozhovor s Leonardem Medkem

Článek od: Petr Vařák - 28.11.2011

Jeden z nejúspěšnějších českých autorů fantasy Leonard Medek se narodil 8. 4. 1962 v Praze. Vyučil se zlatníkem (1980). Do literatury vstoupil povídkovou sbírkou Půlnoční jezdec (1996, SAGA). V roce 2004 napsal povídkový román Dobrodruh (Straky na vrbě), o rok později klasickou fantasy Stříbrný šíp (Wales). V roce 2008 vydal druhý díl Dobrodruha s podtitulem Lybijská suita (Straky na vrbě). Nyní vychází třetí díl této série.

Přihlásit se k odběru RSS - Dobrodruh