LITERATURA: Bleskovky 44

Článek od: Jan Pechanec - 25.04.2010


SFK Avalon vypsal soutěž o logo Parconu 2011. Do 8. 4. 2010 (včetně) jste mohli na info@festivalfantazie.cz zasílat návrh univerzálního loga Parconu. Bez letopočtu, bez vazby na Chotěboř. V případě barevného i černobílou variantu.
Ne výrazně dlouhé nebo vysoké. Dostatečně velké a výrazné, aby se dalo kvalitně tisknout i na transparent/banner/vlajku. Výhodou bude více variant, např. v kombinaci s nápisem PARCON fontem Albertus (Medium, Bold, Extra Bold, ne Light a Italic). Vítěz dostane 1000 Kč a 2 volňásky na celý Parcon 2011, druhé místo 2 volňásky na celý Parcon 2011 a třetí místo 2 volňásky na víkend Parconu 2011 nebo 1 volňásek na celý Parcon 2011.  Na výsledky se budeme těšit.

De Klerk je jen s jedním spolubojovníkem na lodi plné Kardegiánců. A s sebou má kromě jiného i speciální zbraň, která dokáže mimozemšťanům uvařit vnitřnosti… co byste si přáli víc? Přečíst si román Aktivní olovo.

Stále se účastníte těch samých soutěží, ale Váš styl nesedne porotcům? Přijde Vám, že se v porotách objevují ta samá jména, u nichž nemáte štěstí? Nezoufejte, protože jako svěží vítr přichází nová soutěž!
A co Vy, kteří už jste sesbírali ocenění, kde jste jenom mohli, a chcete sehnat další trofej? Vy to zase můžete vnímat jako novou výzvu!
A proč oslovujeme obě skupiny? Protože v této nové soutěži bude oceněno tolik míst, že i kdyby byla účast sebevětší, Vaše šance objevit se mezi šťastnými výherci je větší než obrovská. A kdo bude schopen nás zaujmout, tomu bude umožněno připojit se k nám a další rok možná pořádat soutěž spolu s námi! Sponzorská podpora je velká, ceny lákavé, pojďte to zkusit. Zajímá Vás více podrobností? O co že vlastně jde?
Online magazín MFantasy při svém 6. výročí vyhlašuje literární soutěž O Dračí řád!!! 

Levné knihy velmi často nabízí tituly, které jejich návštěvníky překvapí, neboť by nikdy nečekali, že by na ně v tomto typu obchodu mohli narazit. V současné době jsme se v redakci podivili nad tím, že osud neprodané knihy potkal v ČR i Steph Swainstonovou a její Rok naší války
Jant je Posel, jeden z členů Kruhu, sboru padesáti nesmrtelných sloužících Císaři. Je jediný nesmrtelný, vlastně jediný živý člověk, který umí létat. Císař se snaží ochránit lidstvo před hordami obřího Hmyzu, který už celá staletí pustoší zemi, ničí města svými krásnými hnízdy a požírá všechno a všechny, jež mu stojí v cestě. Musí se však také potýkat se spory a malichernými hádkami svých vybraných nesmrtelných. Jde o nesváry, které zanedlouho vyústí do otevřené občanské války... 

Populární počítačová hra Ubisoftu Assassin''s Creed II stála u zrodu napínavého fantasy příběhu odehrávajícího se v prosluněné renesanční Itálii, kde se humanistické myšlenky snoubí s brutalitou a bezohledností moci, a kde je intrikaření povýšeno na vrcholné umění.
"Zrádcům své rodiny se krvavě pomstím. Mé jméno je Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín." Jeho rodinu vyvraždili, a on byl jediným, kdo tu krvavou lázeň přežil. Je rozhodnutý se pomstít. Jenže nepřátelé mají dlouhé prsty a mocné spojence. Nezbývá mu tedy nic jiného než se stát asasínem, tou nejhorší noční můrou svých protivníků. Cestou za spravedlností Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolo Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Pravda bude napsána krví. (ukázka z knihy)
Chystán nakladatelství Fantom Print na přelomu dubna a května 2010. 

Na Fantasy Planet začíná příběh na pokračování Et in Arcadia Ego. Chybí vám na FantasyPlanet.cz povídky, které tu v minulosti vycházely zcela běžně? Do doby, než povídkovou rubriku obnovíme, se vám vše pokusíme vynahradit původním scifi příběhem na pokračování, jehož první díl na FP vychází od 21. dubna. Víc prozradí autor celého projektu Šimon Šedivák. Příběh bude rozdělen na deset částí, na novou se můžete těšit vždy 21. v měsíci. Publikováním samotného díla však nic nekončí. Seriál má vlastní web (www.horizontudalosti.cz), kde si postupně budete moci stáhnout tapety, spořiče, trailery, samozřejmě publikované epizody či vysílání Arcadia TV. U čtení si můžete pustit speciálně vybranou hudbu. Budeme se těšit na vaše komentáře a doufáme, že se vám náš seriál bude líbit... (Pavla Lžičařová) 

XIII. Gothic Party Brno. Kdy : 24.4.2010 Kde : Music circus Favál, Křížkovského 22, Brno.
Včera proběhla třináctá Gothic Party Brno. Akce se konala 24. dubna 2010 v Brně.
Těšit jste se mohli na na vystoupení německé deathrockové kapely NEW DAYS DELAY (Myspace profil), gothic rock/post-punkové skupiny ZADERA (Myspace profil) rovněž z Německa a v neposlední řadě na vás čeká klenot českého industrialu, projekt AKIMBO.
Jako vždy na vás čekal bohatý program zahrnující instalaci TVMirror v duchu video-art sedmdesátých let, módní přehlídku, výstavu obrazů a plastik, interaktivní projekci, taneční vystoupení a mnohé další. Večer bude uzavírat dark & gothic party (gothic rock, deathrock, batcave, new wave, gothic/electro, electroclash a další). 

Juraj Červenák na svých stránkách potěšil své slovenské fanoušky, neboť mu na konci dubna vyjdou Strážcovia Varadína v nakl. Slovart. Na jeho chystanou tvorbu se pak můžete podívat zde. Kdo již první díl Dobrodružství kapitána Báthoryho četl, určitě se rád podívá na obrazovou galerii nejenom dobových maleb a rytin. Na stránkách Ďura Červenáka však naleznete mnohem více... 

Spisovatel Pavel Renčín postoupil v zaměstnání na novou pozici, takže se plně nemohl věnovat psaní, což má za následek odložení plánovaného vydání jeho románu. Navíc se chystá (chystal) na operaci kolene, která ho na dva týdny znehybní, což by rád využil právě k psaní. Redakce Sardenu přeje rychlé zotavená z operace a hodně úspěchů v roli řídícího pracovníka. 

Před několika týdny na svém webu oznámil slovutný JWP šokující bombu. V Polsku chystají k vydání společný román JWP a Mirka Žambocha z jejich série Agent JFK Pašerák, nebo-li Przemytnik, který by měl spatřit světlo Polska v květnu 2010. O překlad se postará Andrzej Kossakowski. Jiří W. Procházka dále informuje, jak je na tom s dalším dílem JFK, kterému dělá na conech velké PR v podobě divadelních představení. A to ještě není všechno...

Přidat komentář