AKCE: Zombie potřetí potáhnou centrem Prahy

Článek od: Redakce - 28.04.2010

Sobotu 15. května 2010 si pro své dostaveníčko vybraly v rámci dalšího pokračování českého Zombiewalku „oživlé mrtvoly“ ze všech koutů republiky, aby svérázným způsobem oslavily Mezinárodní den rodiny.

Zombiewalk v ČR

Zombiewalk je čistě apolitická recesistická akce, definovatelná jako „veřejné shromáždění lidí namaskovaných jako oživlé mrtvoly“. Jako jeden z nejviditelnějších tuzemských „reality hacků“ (narušení všedního dne humornou absurdní situací) přivítal pražský Zombiewalk v uplynulých dvou letech pokaždé přes sedm stovek nadšených účastníků. Mezi nimi byli nejen milovníci zombie horrorů a výtvarní kreativci, ale i běžní lidé, kteří občas rádi obarví šeď fádního dne trochu jinými odstíny. Letošní datum konání, kryjící se s Mezinárodním dnem rodiny, organizátory inspirovalo k podtitulu „rodina musí držet při sobě až za hrob“. Novinkou Zombiewalku 2010 je i tzv. „požírání obětí“, kdy budou předem domluvení a řádně označení jedinci v davu „vydání napospas mrtvolám“, které je „rozsápou“ a tak „přemění v další zombie“.

Program

Registrace účastníků začíná tradičně v 15:30 na Staroměstském náměstí, odkud v 17:00 průvod vyrazí na Václavské náměstí. Po společné fotografii pod sochou svatého Václava zombies zamíří přes Pěší zónu do klubu Chapeau Rouge (Jakubská 2), který nabídne hned dvě patra naplněná stylovou afterparty. Kromě DJů, promítání zombie horrorů a hlasování o nejhezčí zombii je připraveno vystoupení i dvou žánrových kapel. Jako první vystoupí psycho/rockabilly naděje Twisted Rod, následovaná českou legendou psychobilly Green Monster. Na své si ale přijdou i milovníci modernějších žánrů ve speciálním zombie vydání zavedené party „Bounce bounce“ DJů Kaye a Tvzexe z nepřehlédnutelné formace Sunshine.

Historie

Historie této vizuálně velmi atraktivní akce sahá až do roku 2001, v České republice se však objevila zásluhou pořadatele teprve před dvěma lety. Samotní organizátoři k důvodům pořádání Zombiewalku na oficiálních stránkách www.zombiewalk.cz říkají:

„Kromě toho, že od Zombiewalku očekáváme kopec zábavy, chceme tím i tak trochu vyjádřit svůj postoj vůči současnému stavu věcí (ne, nebojte se žádných sociologických elaborátů, či politické agitky)…Schválně se někdy podívejte kolem sebe, až půjdete po ulici. Na kolika lidech, které každodenně mineme v davu, si můžeme všimnout tolika společných rysů? Jejich pohledy jsou vyhaslé a životní energie stačí sotva na to, aby nutilo tělo vykonávat naučené mechanické úkoly (do práce, na nákup, domů, televize a spát). Podobná "nákaza" postihuje i část dnešních teenagerů, jejichž svět se smrsknul do umělého 3D rozměru počítačových her. Hlavy se zaobírají jen základními fyzickými funkcemi a potřebou pasivní zábavy. Vidíme snad jen my podobnost mezi zombiemi z filmů a těmi, kteří se potloukají po ulicích "jako tělo bez duše"? Možná ano. Přesto si myslíme, že (s dostatkem nadsázky) je mezi těmito jedinci a oživlými mrtvolami rozdíl jen několika stupňů Celsia tělesné teploty (v případě zombiewalku několika vrstev makeupu).“

Zombiewalk 2010

15. května 2009 (registrace 15:30 / start 17:00 / afterparty cca od 18:30)
Praha, Staroměstské náměstí (výchozí bod), Chapeau Rouge (Jakubská 2 – afterparty)
Registrace: zdarma
Afetrparty: 40,- Kč účastníci Zombiewalku / 140,- Kč ostatní
Více na www.zombiewalk.cz

Přidat komentář