REPORTÁŽ: WHOCON 2015

Článek od: Tereza Kadečková - 22.10.2015

Na brněnském gymnáziu to v pátek 16.10. chvíli po páté vypuklo. Do jeho blízkosti se stáhly osoby, které cestují časem.  Začal totiž už třetí ročník WHOCONu, obohacený ještě o SHERLOCON a BACON.

Od pátku do neděle probíhal bohatý program, návštěvníci se mohli naučit Gallifrejsky, zjistit něco o Dalecích, Masterovi, ušít si motýlka nebo prosedět sobotu v 221B Baker Street a zjistit všechno o Sherlockovi a jeho adaptacích.

Nebyl by to ale bohatý program, kdyby v něm nebylo něco speciálního. V tomhle případě někdo speciální – kromě besedy s překladateli knih a dabéry seriálu Doctora Who, přijel na WHOCON také společník prvního Doctora Peter Purves. Na zahájení měli možnost prohlédnout si ho všichni návštěvníci a dokonce pokřtil třetí Doctorovskou knihu od nakladatelství Jota – Siluetu. Kdo se později chtěl podívat na jeho panel, nechat si podepsat fotku nebo si s ním promluvit v Coffee Clubu, musel si připlatit. Ohlasy lidí, kteří panel opravdu navštívili, byly více než pozitivní.

V rámci BACONu proběhl v neděli od desíti hodin v kině Scala maraton Back to the Future, nebo-li Návratu do budoucnosti. Linie BACONu byla vůbec nabytá tématy o cestování časem – třeba přednášky o Terminátorovi, nebo filmech s tématikou cestování časem. Našla se i témata obecná, jako třeba československá fantastika.

 Nechybělo ani promítání epizody Doctora Who – The Girl Who Died, aby fanoušci kvůli conu nepřišli o nejnovější díl. Čas se našel i na film Doctora Who Enemy Within z roku 1996. Taky by to nebyl pořádný con bez cosplay soutěže. Na své si tak přišli všichni šikovní cosplayeři, kterých se po conu pohybovalo víc, než dost.

Osobně mě překvapilo, kolik se na conu pohybovalo dětí, s kartičkami označenými „Malý Dalek“. Spousta z nich byla také oblečená v kostýmech a plnila mě nadějí, že fantasy a sci-fi s novou generací opravdu nevymře.

Všeho všudy, WHOCON 2015 považuji za úspěšný, zábavný a rozmanitý. Každý si našel něco, co ho zajímá, a i když se při závěru conu objevilo pár drobných připomínek, nestalo se nic tak strašného, aby ho člověk nenavštívil i příští rok. Koho zajímá více fotek a od lepších fotografů, než je moje maličkost, navštivte facebookovou stránku WHOCONu, jistě se tam brzy všechny objeví.

Přidat komentář