LITERATURA: Chystané knihy nakladatelství Mytago

Článek od: Redakce - 31.10.2015

Nakladatelství Mytago chystá na vánoční trh dva gamebooky ze série Lone Wolf od Joa Devera. Dočkáme se také dvou dark fantasy ze světa Asterion – Magnólie, asasínka Vločka a čtveřice oblíbených hrobníků  se vrací znovu na scénu.

 

Hanina Veselá: DRAK BERE VŠE

 

Anotace:

„Když se čaroděj bojí stínů, přichází jeho poslední hodina.“

 

Magnólie – telepatka, pro niž špinavá tajemství druhých nejsou žádné tabu. Plní delikátní úkoly pro různé pány a hojnými doušky užívá pozemských radostí.

Arcimág Zvin – její někdejší mentor a hlava všech telepatů. Málokdo ví, že kdysi nosil jiné jméno. Svou masku nesundal tak dlouho, že se pro něj život samotný stal jen hrou.

Oba již dlouho kráčí vlastní cestou, aniž by tušili, že osud je svede dohromady a navzdory vzájemným antipatiím donutí ke spolupráci. Zvinova partie je rozehrána v Thurgu, městě bílých zdí, dekadentních mágů a zdroje nesmírné moci, a vkladem nebude nic menšího než život.

 

Asterion, cyklus Magnólie, obálka: Roman Kýbus, počet stran 552, datum vydání: 1.12.2015

Titul lze objednat s předvánoční slevou na:  http://www.fantasyobchod.cz/drak-bere-vse

 

Jan Č. Galeta, Zbyněk Kučera Holub, Radovan Kolbaba, Hanina Veselá: MARELLION

 

Anotace:

Město, v jehož zdech se skrývají netušené poklady, nebo jedno z největších pohřebišť na světě? Obojím je Marellion. Jeho sláva dávno vyhasla, skvostné stavby pohltil les a ulicemi se plouží oživlé mrtvoly původních obyvatel. Ve čtyřech samostatných příbězích se dobrodruzi pustí do odhalování jeho tajů. Ať už je tam zavede náhoda, zisk, nebo osud, rozhodně to nebudou mít lehké. Marellion nevydá žádné ze svých tajemství lacino!

 

Asterion, obálka: Zbyněk Kučerovský, počet stran 312, datum vydání: 1.12.2015

Titul lze objednat s předvánoční slevou na: http://www.fantasyobchod.cz/marellion

 

Joe Dever: HRAD SMRTI

 

Anotace:

Jsi Lone Wolf – poslední Mistr Kai ze Sommerlundu. Tvá slavnostní přísaha obnovit řád Kai v jeho plné slávě tě zavede do bájné země Dessi, země nestvůr a mágů. Kouzelníci z Dessi ti přislíbí pomoc při tvé výpravě, ale žádají za to protislužbu. Někde hluboko v Hradu smrti leží klíč k moudrosti tvých předků. Najdeš tento klíč, nebo podobně jako všichni, kteří vstoupili do této děsuplné pevnosti, podlehneš jejím nástrahám a nebezpečím?

Gamebook, série Lone Wolf, obálka: Alberto dal Lago, počet stran 269, datum vydání: 1.12.2015

 

 

Joe Dever: DŽUNGLE HRŮZY

 

Anotace:

Jsi Lone Wolf – poslední Mistr Kai ze Sommerlundu. Slavnostně jsi přísahal, že obnovíš řád Kai v jeho plné slávě a pomstíš své učitele a druhy, kteří zahynuli v boji s odvěkými nepřáteli – Temnými pány z Helgadadu. Abys mohl svůj slib splnit, musíš získat Kámen vědění z Ohrida, chrámu ztraceného v džungli a bažinách Danargu.

Doprovázen rytířem Paidem, kouzelníkem z Dessi, musíš projít Talestrií, která je zmítána válkou. Úspěch výpravy je ovšem ohrožen, neboť Temní páni se brzy dozví o tvé přítomnosti. Dokážeš překonat nástrahy, jež ti kladou do cesty Gnaag, Zegronovy armády a stvůry Agarashe Prokletého? Podlehneš silám zla, nebo budeš schopen se jim ubránit a splnit své poslání? 

 

Gamebook, série Lone Wolf, obálka: Alberto dal Lago, počet stran 352, datum vydání: 1.12.2015

 

Dále Mytago připravuje:

Petra Lukačovičová: SBÍRKA CTNOSTÍ

 

Anotace:

Mluví na vás knihy? Uneslo vás UFO? Provozujete funkční vúdú rituály? Většina lidí vás bude považovat za neškodné šílence. Ale někteří začnou zjišťovat, zda opravdu nevládnete nějakou neobvyklou mocí.

Postmoderní mágové vypadají jako vysokoškolští profesoři, extravagantní tatéři i obyčejní bezdomovci. Zdržují se však ve společnosti, pro kterou není nic dost přitažené za vlasy a lidský život nemá větší hodnotu než počmáraná krabice od bot.

Takový je svět podle hry Unknown Armies...

Další informace najdete na www.mytago.cz  

Přidat komentář