KOMIKS: Hiroja Oku, Gantz 12

Článek od: Tereza Kadečková - 08.08.2016

Po masakru má Gantz svoje rekruty z čeho vybírat. Je jich víc než dost, ale jako všichni nováčci nevědí, o co jde, a co mají dělat s oživlými dinosaury na Tokijském výstavišti.

Po masakru, který způsobil, se Izumi rozhodne vyzvat Keie na souboj. Pro to, aby se dostal zpět ke Gantzovi, je ochotný postoupit cokoliv. Nová partička, co se u Gantze vytvořila, má teď pár pořádných drsňáků všeho věku. A je to potřeba, protože nová mimozemská hrozba tentokrát ovládá dinosaury, a díky Jurskému Parku všichni víme, co dovedou.

Po krátké pauze se Gantz vrací ke svým oblíbeným tématům. Sekání, střílení, emzáci, krev a sexy ženy. Akce sice začíná až v druhé půlce knihy, ale i to stačí, aby bylo vidět, že je starý dobrý Gantz zpět. A že ten knižní je pořád stejný parchant. Keie nutí bojovat v nevýhodě a je radostí bez sebe, že si může pohrát s tolika lidskými životy.

Po minulé příběhové lince víme už o několika postavách, které se chtě nechtě u Gantze setkají. Sakurai i Kaze se předvedou v boji s dinosaury a už tady je vidět, že bude týmová práce snad i fungovat. Kolem Keie se ještě k tomu motá stařík Suzuki a modelka Reiko, přičemž Suzuki se nebojí jít s dinosaury tělo na tělo. A pak je tu samozřejmě Izumi snažící se zvládnout to, co už jednou dokázal – nasbírat co nejvíc bodů a rozdat si to do krve s nějakým tím emzákem.

Gantz 12 se vrací i se svou typickou akcí. Řady účastníků ve velkém prořídnou, ale ti, co snad zůstanou, by mohli vytvořit zajímavý tým pro další díly. A díky Izumimu okořeněný o nějaký ten konflikt. Krátká odmlka v bojích nechala čtenáře nabrat druhý dech a teď se zase jede plnou rychlostí a stojí to za to.

 

Gantz 12

Autor: Hiroja Oku

Nakladatelství: Crew

Vazba: Brožovaná

Rozměry: 130 x 182 mm

Počet stran: 228

Rok vydání: 2016

Cena: 199 Kč

Přidat komentář