AKCE: Druhý Comic-Con bude!

Článek od: Redakce - 17.09.2020

Na Comic-Con Prague 2021 dorazí Christopher Lambert, Julian Glover  a Jason Aaron

Praha, 7. září 2020 – Druhý ročník Comic-Con Prague proběhne v termínu od 12. do 14. února 2021 v pražském O₂ universu. Celosvětově oblíbený festival se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a hororu. Z herců účast již potvrdili Christopher Lambert, Julian Glover, z komiksových tvůrců pak Jason Aaron. Ve středu 9. září bude zahájen předprodej vstupenek.

Comic-Con Prague vychází z osvědčeného zahraničního konceptu, jež je vysoce oblíben po celém světě a má za sebou dlouhou historii. První se konal již v roce 1970 v USA. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program čítající nejen setkání s filmovými herci a dalšími umělci a besedy s nimi, ale i promítání, workshopy, soutěže, výstavy a také cosplay, hraní videoher či deskových her. „Na druhý ročník se moc těšíme, přípravy jsme zahájili bezprostředně po skončení prvního ročníku. Již nyní máme potvrzenou účast řady hollywoodských hvězd a s dalšími jednáme. Prozradit mohu například návštěvu herce Christophera Lamberta, kterého fanoušci znají především díky rolím Connora MacLeoda ve filmové sérii Highlander a lorda Rydena ve filmu Mortal Kombat. Dále přivezeme herce Juliana Glovera, kterého proslavily role ve Star Wars: Impérium útočí, ve filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava nebo v seriálu Hra o trůny,“ prozrazuje Václav Pravda, programový ředitel festivalu, Ze zahraničních komiksových tvůrců dorazí Jason Aaron, který proslul spoluprací s DC a Marvelem. V současné době se u Marvelu věnuje restartu komiksové série Star Wars. Hvězdné hosty a doprovodný program budou organizátoři oznamovat postupně. Tentokrát by si návštěvníci určitě neměli nechat ujít prohlídku výstavy s tématikou Star Trek.

Záštitu nad Comic-Con Prague 2021 opět převzal Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy, který o akci říká: "Loňský ročník Comic- Conu byl parádní, vzpomínám na můj převlek rytíře Jedi z Hvězdných válek. Jsem rád, že můžeme podpořit i druhý ročník této akce. Věřím, že se akce i tentokrát vydaří a všichni si odnesou nezapomenutelné zážitky. Comic-Con is coming."

„Na první ročník Comic-Conu Prague dorazilo neuvěřitelných 23 tisíc fanoušků, což předčilo všechna naše očekávání. Jsme připravení kapacitu ještě navýšit, současně ale myslíme i na možný vývoj pandemie u nás. Proto pracujeme i s náhradním termínem, na který bychom v případě nutnosti akci přesunuli. Každopádně nechceme zarmoutit fanoušky a připravit je o druhý ročník této jedinečné akce,“ uzavírá Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá.

Vstupenky bude možné zakoupit v síti Ticketmaster od 690 Kč, v nabídce budou opět sběratelské a VIP vstupenky.

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace:
Web: https://www.comiccon.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/comicconprague/
Instagram: https://www.instagram.com/comiccon_prague/


Comic-Con Prague 2021 společně organizují společnosti Active Radio a.s.  a Comic-Con Prague s.r.o., hlavním mediální partnerem je hudební rádio Evropa 2.

 

Active Radio a.s.
Active Radio a.s. je multimediální skupina vlastnící rádia Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Rádio Dance, Youradio a Youradio Talk. Patří jí rovněž dětský projekt Pigy. Provozuje řadu on-line médií, streamingových audio služeb, sdružuje skupiny fanoušků na sociálních sítích a pořádá eventy. Divize NoLimits ročně pořádá ročně akce pro více než 100 tisíc osob. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest.

Comic-Con Prague s.r.o.
Pro potřebu pořádání Comic-Con Prague založil Václav Pravda nové s.r.o. Společnost úzce spolupracuje se SFK Avalon o.s., neziskovým spolkem fanoušků, který stojí za pořádáním velkých festivalů popkultury – Festival fantazie (návštěvnost -3500 fanoušků, v roce 2020 proběhl v Chotěboři 25. ročník), PragoFFest (návštěvnost až 4500 fanoušků, poslední desátý ročník proběhl v roce 2019), FanCity (návštěvnost v Praze až 2500 fanoušků, nyní jen malý con v Chotěboři) a GameFFest (herní součást všech výše uvedených festivalů).

Comic-Con Prague
Pro potřebu pořádání Comic-Con Prague vznikla společnost Comic-Con Prague s.r.o., kterou založil Václav Pravda, organizátor velkých festivalů popkultury a předseda SFK Avalon o.s. Tento neziskový spolek fanoušků, který se podílí i na organizaci Comic-Con Prague, stojí za pořádáním několika desítek conů – Festival fantazie (návštěvnost 15.000 fanoušků, v roce 2020 proběhl v Chotěboři 25. ročník), PragoFFest (návštěvnost až 8.000 fanoušků, poslední desátý ročník proběhl v roce 2019), FanCity (návštěvnost v Praze až 6.000 fanoušků, nyní jen malý con v Chotěboři) a GameFFest (herní součást všech výše uvedených festivalů).

Přidat komentář