World of Warcraft: Putování Azerothem - Kalimdor

Článek od: Redakce - 09.12.2022

Hry jsou momentálně asi nejsilnější součástí popkultury. Jsou fenoménem, který zastiňuje i filmy. Nejde jen o to, že jsou ve hře lidé sami za sebe a rozhodují se podle svých názorů a představ o světě. Díky volným světům zažívají u mnoha her i své vlastní neopakovatelné příběhy. I to zesiluje hráčovy emoce a touhu se do „svého“ světa opět vrátit. Třeba v knižní či komiksové podobě.

Asi nejsilnějším herním fenoménem je v tomhle rozhodně World of Warcraft, který přináší rozlehlý svět se spoustou bytostí a s vlastní historií. Ten je i u nás obrovsky populární a knížky a komiksy z tohohle světy už zabírají pěkných pár poliček v knihovnách fanoušků nejen téhle hry, ale i dobrodružné fantasy vůbec. Ale hlad po světě Azerothu (ve kterém se World of Warcraft odehrává) je čím dál větší. I u nás vyšel (v několika dotiscích) třídílný průvodce historií světa, mapující dějiny tohoto fantasy vesmíru od zjevení prvních bytostí (ne nutně lidských) až po „současnost“ – World of Warcraft: Kronika. Následovala výpravná kuchařská kniha (jíst se prostě musí) a teď přišla konečně řada na zeměpis. Na komplexního průvodce světem, ze kterého právě vychází druhý díl.

„Nakladatelství CREW a Fantom Print spolu už vydali prvního a velmi úspěšného průvodce,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW, „knihu Putování Azerothem – Východní království. Tam jsme se procházeli od věží Silvermoonu až k bílým zdem Stormwindu. Teď je ta správná doba pustit se ještě mnohem dál, do zemí Kalimdoru!“

Připojte se ke slavnému lovci Rexxarovi, jeho zvířecím společníkům a velvyslanci Hordy Zekhanovi na nebezpečné cestě za tajemstvími bujného Kalimdoru. Nenechte kámen na kameni a následujte každou stopu v zemích, kde Rexxar a Zekhan odhalí tradice, poznatky, vybavení a dechberoucí krajiny od hradeb Orgrimmaru přes zlaté pláně Mulgore až po divočinu kráteru Un'Goro. A krom toho se naposledy rozloučíme s Rexxarovým drahým přítelem.

Putování Azerothem: Kalimdor je dalším krokem na pozoruhodné cestě napříč Azerothem, protože je plný ohromujících a skvostných uměleckých děl a také nových informací od znalce a hlavního historika světa Blizzardu, Seana Copelanda.

Ukázku najdete ZDE.

World of Warcraft: Putování Azerothem - Kalimdor

Scénář:  Christie Golden, Sean Copeland
Překlad:  Tomáš Kratochvíl
Počet stran: 168
Formát: 197 × 254 mm
Vazba: pevná
Tisk: barevný
Vydavatel:  Crew
Svět:  Dark Horse
Pravidelná série/cyklus:  World of Warcraft: Putování Azerothem
/ World of WarCraft
Žánry:  Fantasy a sci-fi, Inspirováno hrami
 

Přidat komentář