GALERIE: Scott Lynch

GALERIE: Scott Lynch

Článek od: Anonym - 20.06.2010

Již brzy se dočkáme českého vydání druhého dílu Pánů Parchantů, po úspěchu Lží Lockeho Lamory jistě netrpělivě očekávaného. Abychom vám zkrátili čekání, položili jsme několik otázek americkému autorovi Scottu Lynchovi, který za zmíněnou ságou stojí. Ten se ukázal být velmi příjemným a ochotným člověkem a na naše dotazy odpověděl rád a s humorem sobě vlastním…

Scott Lynch se narodil 2. dubna 1978 v St. Paul (Minnesota, USA) jako první ze tří bratrů. V současnosti žije v oblasti měst Minneapolis a St. Paul. Lži Lockeho Lamory, autorův první román, koupil Simon Spanton z nakladatelství Orion Books v srpnu 2004. Do této doby vyzkoušel nemálo povolání (od umyvače nádobí až po grafika webových stránek) - většinou při studiích. V roce 2004 získal titul na University of Wisconsin River Falls v oboru biologie/veterinář. Žije se svou manželkou Jenny, fenou Valkyrií a čtyřmi kočkami (Loki, Artemis, Thor a Peepit). (zdroj: ScottLynch.us)

Použité obálky Lynchových románů a fotografie autora naleznete na autorových stránkách scottlynch.us, www.amazon.com, Midamericon 2006 a www.lesedwards.com.

Přidat komentář