PR+LITERATURA: Knižní pecky od Pevnosti

Článek od: Anonym - 25.01.2012

K završenému desátému roku fungování časopisu přináší redakce Pevnosti čtenářům dárek v podobě nových knižních příloh. Ve spolupráci s nakladatelstvím Triton se totiž podařilo zajistit vám ke čtení skutečné perly literární fantastiky! Neznamená to, že bychom starou dobrou Edici Pevnost poslali k ledu – to bychom vám udělat nemohli. Jen jsme ji až do května nahradili jinými, skutečně zajímavými tituly. Berte to jako bonus a poděkování za věrnost, nebo svého druhu experiment. Zda budeme v nových přílohách pokračovat i v následujících měsících a letech, závisí především na vaší odezvě.
Co již vyšlo a co můžete očekávat v nejbližších měsících?


Vyšlo:

Pevnost 12/2011 (recenze)

Arkadij a Boris Strugačtí: Stalker (recenze)

Dnes již klasický román bratří Strugackých nás zavádí do Pásma – tajemné oblasti, kde se dá objevit mnoho podivných, ale někdy smrtelně nebezpečných úkazů, předmětů a anomálií. Dá se tu rychle zbohatnout, ale ještě rychleji zemřít… Přesto se stalkeři odvažují dál a dál. Cena je ovšem vysoká a zaplatit musejí všichni. Leda že by v samotném srdci Pásma byla skryta naděje…

Jen málokterou knihu lze s klidným svědomím označit na kultovní. „Stalker“ (původním názvem „Piknik u cesty“) by si to označení zasloužil i bez ohledu na film a počítačové hry, které inspiroval.

Pevnost 01/2012 (recenze)

Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří

Někteří lidé se rodí obdařeni magickým talentem. Je však třeba cvičit a proniknout až k samému jádru čarodějné moci – pojmenování věcí jejich skutečnými (a tajnými) jmény. Mladý čaroděj Ged se musí postavit tajemnému Stínu, vlastnímu temnému Já, které v mladické nerozvážnosti vyvolal z říše mrtvých.

První román cyklu o Zeměmoří – fascinujícím světě často porovnávaném se Středozemí nebo Narnií – z pera Velmistryně žánru sci-fi a fantasy.

 

Právě vyšlo:

Pevnost 02/2012

Jaroslav Velinský: Dan Young – Nebezpečí odjinud

Udatný poručík Space Interpolu Dan Young, hrdina se vším všudy, se ve svých prvních čtyřech dobrodružstvích seznamuje a posléze na život a na smrt utkává s takřka nezničitelným nepřítelem – Deuce Wormem. Získá přitom přátelství pilotky-kyborga Lacey Georgiu a záhadné Charley Stuartové, ženy ze vzdáleného vesmíru…

První česká sci-fi série, deset let před „Agentem JFK“, dokazuje, že i legendy české fantastiky mají stále hodně co nabídnout.

 

Připravujeme: 

Pevnost 03/2012 

Jaroslav Velinský: Dan Young – Cesta spásy

Dobrodružství Dana Younga a Lacey Georgiu pokračuje v dalších čtyřech příbězích, a s nimi i neblahé dědictví zloducha Deuce Worma a jeho démonických pohrobků. Je třeba zachránit vzdálenou civilizaci kdesi na oběžnici hvězdy Phekda v souhvězdí Velké medvědice, k čemuž oběma hrdinům pomáhají tajemné bytosti z Hyad…

Druhá kniha příběhů Dana Younga je našláplá stejně jako ta první.

 

 

Pevnost 04/2012 

Miroslav Žamboch & Jiří W. Procházka: JFK 1 – Pašerák

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, veterán válečných operací i účastník tajných misí, dostává jednoho dne neobvyklou nabídku od podivné agentury. Nato se přenese do světa, v němž československá armáda v roce 1938 nevydala hranice republiky nacistickému Německu, do světa čarodějů – inkvizitorů pracujících pro vládu, do světa, kde se nejvíc peněz dá vydělat pašováním a prodejem magicky aktivních substancí…

První kniha (nově zredigovaná a v nové grafické úpravě) veleúspěšné série o agentovi cestujícím časoprostorovými dimenzemi s jednoduchým poselstvím: „Svůj svět si musíme zasloužit!“ Pokud vás „Agent JFK“ dosud míjel, máte neopakovatelnou šanci to napravit. 

Pevnost 05/2012 

Raymond Benson: Metal Gear Solid

Speciálně vycvičený bývalý člen jednotky FoxHound agent Solid Snake je povolán zpět do akce, aby se znovu věnoval tomu, co umí nejlépe – zabránil krizi epických rozměrů. Vražedný tým odpadlíků jednotky FoxHound převzal kontrolu nad zařízením na likvidaci nukleárních zbraní na aljašském ostrově Shadow Moses. V úspěšném dokončení mise se Snakeovi snaží zabránit komanda s vymytými mozky, vojsko s vylepšenou DNA a šest prvotřídních zabijáků obdařených neobyčejnými schopnostmi.

Dobrá zpráva pro fanoušky akčních videoher: román na motivy konzolového bestselleru vyjde i v českém jazyce! Tentokrát nejde o reprint, ale o naprostou novinku na trhu, takže se máte na co těšit.

Jedinečná možnost, jak si doplnit svou sbírku o mnohdy kultovní tituly. Knižní příloha Pevnosti vychází každý měsíc v části nákladu časopisu a obojí dohromady vás přijde na famózních 125 Kč!

Přidat komentář