PR+CON: FanCity - letos s herci ze Star Treku i Stargate

Článek od: Anonym - 24.10.2012

Začíná festival popkultury FanCity. Letos s herci ze Star Treku i Stargate.

Od středy 24. do neděle 28. října na pražské Lhotce v KC Novodvodvorská probíhá největší festival popkultury v ČR s názvem FanCity. Hlavními lákadly jsou i letos zahraniční filmoví a seriáloví hosté. Přijedou totiž hosté ze seriálů JAG, Smallville, Star Trek, Stargate a Torchwood a dalších.

Už od středy 24. října vypukne v pražském KC Novodvorská svátek popkultury, který potrvá až do neděle 28. října. Na návštěvníky festivalu FanCity čeká herna s desítkami konzolových i počítačových her, ale také besedy a autogramiády s filmovými a seriálovými herci.

Mezi potvrzenými zahraničními hosty je například kanadská ex-modelka a herečka Alaina Huffman, představitelka role medičky Johansenové v seriálu Stargate: Universe. Bude zde možné potkat například Garyho Grahama, který hrál ve Star Treku velvyslance Sovala. „Druhým pánským hostem letoního ročníku festivalu je  Gareth David-Lloyd známý jako Ianto Jones z televizního sci-fi seriálu BBC Torchwood,“ doplnil seznam herců ředitel festivalu Václav Pravda.

Hosté na festival zavítají podle slov Pravdy i se svými ratolestmi. „Můžeme potvrdit, že Alaina Huffman i Gareth David-Lloyd se chystají přiletět do Prahy navštívit náš festival i se svými rodinami. Alaina s šestiletou dcerou, Gareth se svou manželkou a miminkem,“ řekl ředitel FanCity.

Na festival se každoročně chystají i filmoví a seriáloví fanoušci v kostýmech. V prostorách KC Novodvorská tak není neobvyklé potkat postavy ze Star Treku či ze Star Wars včetně Darth Vadera a chlupáče Chewbacca.

Hlavní lákadlo pro děti a mládež představuje testování herních novinek na konzolích i PC, hraní deskových, karetních her i figurkových her. Chybět nebudou ani nejrůznější přednášky, workshopy, turnaje a soutěže.

Kromě nových her bude program věnován zejména krychlovitému 3D světu hry Minecraft. „V rámci tzv. CraftConu zavítá na besedu s hráči i zahraniční návštěva. Speciálně kvůli festivalu do Prahy přijede Lydia Winters z firmy Mojang, která Minecraft vyvinula,“ potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda.

Zajímavostí v programu letošního ročníku festivalu je vystoupení zpěvačky Marian Call, která na pražský festival FanCity zavítá v rámci svého prvního evropského turné, které financovala přes Kickstarter kampaň, tedy její fanoušci mohli pomocí příspěvků ovlivňovat místa a země, kde vystoupí.

Pětidenní vstupenka je v předprodeji za 750 korun, jednodenní vstupné stojí 250 a půldenní s libovolnou dobou příchodu 200 korun. Děti do 12 let vyjde lístek na polovinu.

Přidat komentář