Přihlášení

Please answer the question

TG: Narozeninová Minecraft párty – přežij v novém světě

Článek od: Tata Geek - 06.09.2013

Příprava a realizace narozeninové oslavy ve stylu počítačové hry Minecraft.

Potřebný materiál:

  • nůžky, děrovačka, provázek, krepový papír, polystyren (nejlépe tvrdý extrudovaný, ale stačí obyčejný ve větší šíři), lano, házecí nože, vzduchovka a tiskárna.
  • Balonky a cateringové nádobí pro dotvoření atmosféry.
  • Helium pro nafouknutí balonků lze koupit buď v setu, či si nechat balonky nafouknout. Já jsem nechal balonky nafouknout v prodejně shopu www.mojeparty.cz na Praze 10.

Minecraft párty

Patříte-li mezi milovníky počítačové hry Minecraft, víte, že je potřeba být dobře připraven na život v novém světě a osvojit si základy přežití. My jsme k ověření dovedností na zachování života využili narozeninovou oslavu desátých narozenin a pozvali spolužáky oslavence na Minecraft párty.

Základem každé párty jsou pozvánky. Podklady pro tisk najdete zde: http://www.slavic.cz/rady-porady, stačí jen doplnit kde a k jaké příležitosti se párty koná a hned tisknout. Budete potřebovat font, který má vlastní instalátor. Nebojte se ho, avšak při instalaci zvolte Vlastní a odškrtněte obě možnosti, aby se vám do počítače nedostal zbytečný balast.

Výzdoba

Na výzdobu zahrady, či bytu použijte různě zelené a černé balonky naplněné heliem a zelené a černé cateringové nádobí. Dále banner Happy Birthday, plakát na dveře Party Here ve stylu Minecraft a zapichovátka do jídla s hlavičkou Creepera. Vše najdete opět na výše zmíněné adrese. Banner navíc v horních rozích prorazit děrovačkou a spojit provázkem. Hlavičky jsem lepil k sobě oboustranně s vloženým párátkem.

Výzdoba česky

Pokud netrváte na originálním anglickém nápisu a ceduli, Táta geek pro vás připravil i české verze cedule, nápisu Narozeninová Párty, a také klasické Vše nejlepší – pokud byste se chtěli pohrabat v podkladech, například za pomoci programu Inkscape, zde jsou zdrojové soubory: partySVG.

 

imagemparty005

Program

Program jsem sestavil z pěti her, orientovaných na přežití v novém světě.

  • Jako první byl na řadě přechod po laně přes propast – natáhl jsem dvojitě lano mezi dva stromy, po jednom se chodilo a za druhé se děti držely.
  • Pro druhou dovednost jsem připravil terč na házecí nože z extrudovaného polystyrenu, který jsem potáhl černým krepovým papírem (koupíte v každém papírnictví) a zelenou tištěnou hlavou Creepera – podklady opět na: http://www.slavic.cz/rady-porady. Každé dítě mělo tři pokusy vrhacím nožem a celkem se jim dařilo. Polystyren (oproti dřevu) samozřejmě pomůže v úspěšnosti zabodnutí nože.
  • Ve třetí dovednosti děti proti sobě závodily na lavičce, kdo koho první donutí šlápnout na zem. Za lavičku posloužila fošna podložená dvěma špalíky.
  • Čtvrtá dovednost si po zásluze získala největší oblibu – střelba ze vzduchovky, na stejně vyrobený terč z polystyrenu jako pro nože, je moc zaujala. A dokonce pak stříleli i dospělí návštěvníci párty. Tady jen pozor na dobré umístění terče, aby se nemohlo nikomu nic stát. A to ani v okolních zahradách apod. Já jsem nebezpečí ještě eliminoval nařízením, že je třeba střílet jedině vleže z vojenské celty, čímž jsem zamezil možnosti, že budou děti střílet na různé strany.

imagemparty004

  • Páté přetahování lanem bylo krátkým ověřením síly nakonec a pak už se šlo …

Poklad

… na poklad. Před začátkem oslavy, když ještě nebyl doma ani oslavenec, jsem zakopal na zahradě starou plechovou krabici s dárky Minecraft pro každého účastníka oslavy. Místo jsem označil hlavičkou Creepera a dobře zamaskoval.

Na dárky mi skvěle svou nabídkou posloužil www.fantasyobchod.cz, kde mají řadu zajímavých Minecraft dárků. My jsme zvolili klíčenky, ale je možno samozřejmě zakopat i jiné Minecraft drobnosti a dárky.
Po skončení her jsem děti vyzval, že se nyní musí spojit a společně najít poklad. To je vždy populární a tak se děti rozprchly po zahradě, poklad našly a s velikou slávou vykopaly. Radost se ještě zvětšila, když zjistily, že je tam pro každého jedna klíčenka a tak dárek dostane nejen oslavenec, ale i každý účastník párty.

imagemparty001

Dort

Vyvrcholením narozenin byl Minecraft dort, na kterém jsme si v rámci předávání dárků oslavenci všichni moc pochutnali. Promazané piškotové těsto bylo doplněno navrchu hlavou Creepera z bílého a tmavého hroznového vína.

imagemparty003

A na závěr došlo i na sestřelování balónků, které díky heliu krásně létaly…

Další inspiraci najdete hojně po internetu ale nejvíce proveditelné  a dostupné věci bych vypíchl ještě zde: 

 

 

Přidat komentář

K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát. 

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor: Monika Dvořáková  /  zástupce šéfredaktora: Martin Stručovský / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711