Přihlášení

Please answer the question

TG: Co právě kutí tátové Geekové? 12-2013 až 1-2014 (Update)

Článek od: Tata Geek - 06.01.2014

Michal Sekyrka,

jakožto fanda do letadel se pustil do Planes. To je u něj skoro povinnost.

Závěr minulého (teda spíš celá druhá půlka) roku byl pekelný a nic kloudného ze mě nevypadlo. Jen se vrátím maličko k Planes (počítám, že jste viděliVeselý obličej). Firma Zvezda vydala pěknou kolekci plastikových modelů (systém “klik-klak”, netřeba lepit, barvit…). A protože mě děti ukecaly, dvě stavebnice jsme koupili.

Přes původní obavy jsem víc než spokojen, pasuje to perfektně (snad na jednu drobnost, velmi lehce opravitelnou nožem) a klikat zvládla i naše Rozárka. Nějaké foto zde (v případě F4U Corsaira “Skipper” je to ten model vpravo).

Pro ty kdo ještě nemají kompletní sbírku hračkových letadel, lze modely koupit třeba na:

http://www.peckamodel.cz/produkty/plastikove-modely/letadla/disney-planes

Michal

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Petr Šimčík,

měl poměrně na spěch neb se mu narodil druhý potomek, ale i tak… 

Základem všeho bylo u nás lego, stavěli jsme jak o závod a na nějaké velké vymýšlení projektů nebyl čas. tedy vyjma zabudování natahovacích podvozků z akce stanic Shell do klasických autíček s minifigurkami, postavení pirátské jeskyně s rumpálem a také dalšího natáčení technologií Stop motion.  Přesto jsem na internetu odlovil několik zajímavých projektů, které jsem buď vyzkoušel a nebo to plánuji v nejbližší době.

Mezi ozkoušené patří například mikroprojektor z mobilního telefonu. Základem je VNC pro android, krabice a lupa. Fotky, pokud se ve tmě povedou určitě dodám. Samozřejmě nelze očekávat nic extra, protože mobil toho zas tolik neusvítí, ale s dobrou lupou můžete například nasimulovat na zeď druhý monitor :)

Že to jde ukazují obrázky z http://demotywatory.pl

2014-01-06_223920

2014-01-06_223932

Svoje nemám, protože:

  1.  nesehnal jsem krabici která by se na to hodila
  2.  mám slabou lupu, takže obraz z mobilu je maximálně 3x větší a to ještě není to co bych chtěl prezentovat :)

Mezi ty nezkoušené patří například epesní pytlíky na kostky z poctivého železa. Technologii mám zvládnutou z doby kdy jsem si pletl kroužkovou košili – teď jen najít chvíli čas.

"> 45fa4deb-6d72-453c-97f3-571f4f802e1d

Inspirací mi byl jako velice často deviantart.com

Druhou věcí, kterou jsme po dlouhé době vytáhli byly deskové hry a hry vůbec.

Jednu z her jsem tu koneckonců nedávno recenzoval – Příběhy z kostek jsou buď a nebo ale když uchvátí tak nepustí.

Další hrou, která mě zaujala (hlavně designově) je Carcassone – pozor – zimní varianta. Když už ten sníh není venku, proč si ho neudělat uvnitř. I když jde o tu samou, 1000x provařenou věc, najednou to má úplně jinou atmosféru.

gjgmbm1khjbjan4k6j4l

A do třetice tajné přání – Space Empires: 4X – deskový klon Masters of orion – kdyby ho tak se mnou rodina chtěla hrát, byl bych v sedmém nebi, ale asi budu muset počkat až i druhý potomek dospěje do rozumného věku.

Space_Empires_07

Petr Václavek

si s dětmi vyrobil rozšíření Carcassone.

Užije se s tím spousta zábavy a nejde o nic těžkého, „Nebylo to nic těžkého – stačilo naskládat na kopírku kartičky, okopírovat jejich zadní stranu, tu nalepit na hodně tlustý papír, z druhé strany nalepit bílý papír a pak jen rozstříhat – z rubu jsou skoro nerozeznatelné a na líc jsme si pak kreslili vlastní krajinu. Docela fajn zábava. Dala by se tak nakreslit celá hra.“

IMG_1217

Veže způsobují, že cesta má dvojnásobné bodování, pak je tam 4 bodové jednokartové město, odpojovací karta a poslední dvě karty kreslil starší syn. Nahoře jde vidět, jak jsou ty kartičky podobné – tisknul jsem na levné inkoustovce, příště zkusím laserovku, nebo to trošku ztmavím, aby to více odpovídalo.

A poslední obrázek je pistolka na gumičky, co jsem se starším vyráběl v dílně – záležitost asi na půl hodinky – špalík, tyčka, kolíček, pár hřebíků a spoooousta gumiček. Dostřel asi 6 metrů, záleží na natažení gumičky.

pistole

Čtenáři Geekové

Čtenář Honza Holeček se s námi na twitteru podělil o odkaz na svůj blog věnující se Geocachingu s dětmi a záznam z pátého ledna dokazuje jak vážné to s tou zimou u nás asi je, když můžete ject do Prahy odlovit 7 kešek.   http://hamajamar.wordpress.com/category/geocaching/

A co vy? Jaké „projekty“ jste s dětmi realizovali přes vánoce? A jaké plánujete na nový rok?

Přidat komentář

K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát. 

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor: Monika Dvořáková  /  zástupce šéfredaktora: Martin Stručovský / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711