SERIÁL: Constantine 01x09: The Saint of Last Resort: Part 2

Článek od: David Hálek - 23.01.2015

John Constantine se po zimních spánku probouzí v kanále s prostřeleným břichem. A vy si myslíte, že nový rok začal špatně?

A to ten den začal tak slibně. Zjistil, kdo stojí za Rising Darkness. Odhalil, kdo krade děti. Zachránil je. A teď mu jde po krku smrtící Invunche. Nezbývá než udělat pěkně radikální krok. Zrušit všechny ochranné bariéry a nechat se posednout něčím, čeho se i Invunche bojí. Hele, funguje to, ale… co teď?

Démon Pazuzu není žádné ořezávátko. John si sice věří a dává si pár dní, než bude kompletně ovládnut, což by znamenalo, že jeho vědomí a duše půjdou z kola ven, Pazuzu ale dělá bordel už teď. Kvůli jeho výtržnostem se John dostává do mexického vězení, a šance na vymítání se ještě zmenšují.

Nebyl by to ale John, kdyby neměl své věrné přátelé. Chas, Zed i Anne Marie, která za tuhle patálii vlastě může, jsou rozhodnuti, že z toho Johna prostě dostanou, a půjde-li do tuhého, proženou jeho srdcem ostrou a špičatou hračku. Constantine ale věří, že k tomu nedojde, a raději si píchne největší šleh heroinu, aby získal trochu času.

Zmíněná Anne Marie také dokáže, že v sobě má víc, než by se na první pohled zdálo, nejvíc pozornosti je ale věnováno Zed. Konečně jsme se dozvěděli, před čím utíká, proč se schovává, a dokonce uslyšíme i její pravé jméno.

Tento díl se do nového roku vrhl po hlavě. John je v pěkně prekérní situaci, Zed se dostává do úzkých a Manny je naštvaný, že se jeho svěřenec raději vrhl do náruče Peklu, a ne Nebi. Že by konec idylky? Pořád se ale nic nevyřešilo. Warloci jsou stále u moci, Temnota přichází a do konce série nám zbývá jen pár dílů. Jestli ta pravá pekelná jízda nezačne hodně brzy, nezačne už vůbec.

Přidat komentář