REPORTÁŽ: Fantastická literární degustace II.

Článek od: elho_cid - 05.07.2015

Literární degustace organizované Danielem Tučkou se minulý týden připomněly druhým setkáním. Po premiérovém díle přijala pozvání na komorní literární talk show autorská dvojice Jiří Walker Procházka a Klára Smolíková, a také autorka fantasy série o telepatce Magnolii, Hanina Veselá.

Večer v kavárně Carpe Diem probíhal podle stejného scénáře jako posledně. Po úvodním rozpovídání spisovatelé přečetli ukázky z chystaných románů a povídek, mezitím měli účastníci možnost vyhrát knižní ceny věnované sponzorem akce, nakladatelstvím Straky na Vrbě.

Pod vlivem nespoutaného živlu JWP a přívalu otázek z publika se akce trochu vylila ze scénáře, ale Daniel ji vrátil do svých kolejí a nechal spisovatele hrát osvědčenou slovní hru „naštěstí-bohužel“, oproti poslední akci ještě vylepšenou.

Celá akce se pak volně přelila v diskuzi s autogramiádou. Pro úspěch bude možná Literární degustace pořádána častěji než jednou za půl roku, jak bylo původně avizováno, proto sledujte oznámení na internetu.

Z čeho se četly ukázky? Hanina Veselá četla ukázku z knihy Drak bere vše, která má obohatit náš knižní trh už v létě. Odvážná telepatka Magnólie se v něm pustí do potyčky se silami, na které by si v předchozím díle série ani netroufla.

Jiří Procházka a Klára Smolíková četli z připravovaného druhého dílu regionálních detektivek, první díl zvaný Mrtvá Šelma vzbudil zasloužený ohlas a prý se jedná i o filmovém zpracování. JWP pak jako bonus přidal ukázku z třetího dílu kultovního Kena Wooda a rozpovídal se o připravované pecce pracovně nazvané Transmise. Nemá ale na vybranou.

Fotil a napsal: Jaroslav Houdek

 

Přidat komentář