UKÁZKA: Čtyři v jednom aneb Hellboy otevírá svou Pekelnou knižnici

Článek od: David Hálek - 14.04.2016

Fanoušci musejí o unikátní vydání legendárního komiksu zabojovat. Pokud si knihu objedná dostatečné množství předplatitelů, na český trh se dostanou hned čtyři díly Hellboye v jednom svazku.

 

V knize Pekelná knižnice najdete sebrané díly:

* Hellboy 5: Červ dobyvatel

* Hellboy 6: Podivná místa

* Hellboy 7: Pražský upír

* Hellboy 10: Paskřivec

Navíc doplněné o velké množství skic, náčrtů a komentářů scenáristy a výtvarníka Mika Mignoly.

„Na první pohled jistě zarazí zařazení desátého dílu Hellboye místo osmého, ale je to logické. Pekelné knižnice vždycky obsahují dvě knihy s pokračujícím dlouhým příběhem a dvě knihy povídek. Zároveň jsou povídky chronologicky

uspořádané. Proto v této Knižnici také chybí povídka Mateřské znaménko, která bude součástí třetí – poslední – Pekelné knižnice,“ říká Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra.

Hellboy je poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Řešení jeho případů ho přivádí na prapodivná místa a k setkáním s prazvláštními tvory. Zároveň ho neustále pronásleduje jeho původ a smysl vlastní existence.

Nejen skalní fanoušky zaujme povídka „Pražský upír“, která byla inspirována Mignolovým pobytem v Praze během natáčení filmů Blade II a Hellboy. Čtenáři ocení velkou snahu o autentičnost vizuálního ztvárnění města a to, že poznají řadu památek nebo objeví dosud nepoznaná pražská zákoutí.

Hellboyův duchovní otec Mike Mignola míchá pro čtenáře naprosto neodolatelnou směs bájí a legend, přidává skvělou atmosféru, akci a humor a to všechno jim pak podává v neobyčejně atraktivní vizuální podobě. I proto se Hellboy drží na komiksové špičce už neuvěřitelných třiadvacet let. Čeští čtenáři teď dostanou možnost přečíst si další čtyři Hellboyovi knihy ve dvojnásobném formátu a dozvědět se spoustu dalších zajímavostí přímo od Mika Mignoly.

Chystaný velkoformátový svazek vychází po předloňském úspěšném vydání „Hellboy: Pekelná knižnice kniha první“, který obsahoval první čtyři díly komiksu („Sémě zkázy“, „Probuzení ďábla“, „Spoutaná rakev“ a „Pravá ruka zkázy“). „Ukázalo se, že naši čtenáři dokážou netradiční vydání velmi ocenit a důvěřují nám natolik, že si takovou knihu dokonce předplatí“ říká šéf Comics Centra Václav Dort s tím, že pokud by se nesešlo dost zájemců, peníze předplatitelům vrátí. Vůbec poprvé přitom nakladatel vyzkoušel formu předplatného v případě jiného nákladného titulu - komiksu „Kurva velký Sin City“.

* Mike Mignola, Richard Corben, P. Craig Russell a další: Hellboy: Pekelná knižnice kniha druhá

* První vydání v překladu Jana Kantůrka připravilo v rámci edice Kolosální kniha nakladatelství Comics Centrum

* Pevná vazba v plátně se zlatoražbou a vlepeným obrázkem, 640 plnobarevných stran, cena 2 200,- Kč

* Plánovaný termín vydání - druhá polovina června 2016

* Každý výtisk bude opatřen jmenným seznamem objednatelů a unikátním číslem

Předplatitelé si mohou knihu objednat do 15.května na stránkách vydavatele:

http://www.comicscentrum.cz/9788088152064-hellboy-pekelna-kniznice-kniha...

„Pekelnou knižnici“ na český trh doprovází také další z příběhů Ú.P.V.O. – Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, tedy instituce, pro kterou Hellboy pracuje. Tato linka se ukázala natolik nosnou, že tvoří samostatnou

komiksovou řadu. V komiksu Ú.P.V.O. s číslem 5 a podtitulem Černý plamen Hellboyův tvůrce Mike Mignola ve spolupráci se scénáristou Johnem Arcudim a výtvarníkem Guyem Davisem dále rozvíjejí příběh započatý v knize Žabí mor.

V nedávno vyšlém díle nacismem posedlý ředitel firmy Zinco přivádí k životu zloducha z dávné minulosti Úřadu, aby se stal zvěstovatelem konce lidstva a Liz Shermanovou začínají pronásledovat záhadné sny.

 

Mike Mignola (1960) výtvarník a scenárista původem z Kalifornie publikoval své první obrázky, když mu bylo dvacet. V roce 1983 začal pracovat ve vydavatelství Marvel a později kreslil obálky pro některé sešity Batmana u nakladatelství DC. V roce 1993 vymyslel dnes už legendárního Hellboye. Vedle kresby tehdy začal psát scénáře, kterým se v současnosti věnuje především. Do světa vymyšleného pro komiksy s Hellboyem postupně přibylo několik vedlejších větví a to zejména Ú.P.V.O., které počtem dílů a odboček Hellboye překonalo. Výtvarně se Mike Mignola podílel na filmech Blade II, Atlantis a Drakula F. Coppoly, ke kterému nakreslil i komiks.

Přidat komentář