Magický svět Harryho Pottera znovu ožívá

Článek od: Redakce - 02.06.2017

26. června uplyne dvacet let od vydání první knihy o Harrym Potterovi v Anglii. Nakladatelství Albatros připravilo jako narozeninový dort svým čtenářům nové vydání všech sedmi knih o čarodějnickém učni. Čtenáři se mohou těšit na nádherné obálky s ilustracemi Jonnyho Duddla a větší formát. První díl Harry Potter a Kámen mudrců vyjde 5. června.

Knihy o Harrym Potterovi se dnes už řadí mezi klasiku literatury pro děti a mládež, jeho příběhy milují také dospělí. Zájem čtenářů o kouzelnický svět J.K. Rowlingové již dvě dekády nepolevuje. Dokládají to i vysoké prodeje osmého příběhu ze světa Harryho Pottera, scénáře Harry Potter a prokleté dítě. Kniha vyšla v září loňského roku a okamžitě po vydání se stala bestsellerem, do konce roku se pak přehoupla přes magických 100.000 prodaných výtisků. Letos v květnu ji Knihou roku 2016 zvolili uživatelé serveru Databáze knih a titul se stal také Českým bestsellerem roku 2016 v kategorii dětská překladová literatura. Neutuchající popularitu Harryho Pottera potvrdila také vysoká účast hráčů i diváků na famfrpálovém turnaji, který Albatros v květnu uspořádal v rámci veletrhu Svět knihy 2017.

V květnu se fanoušci Harryho Pottera kochali také reedicí původních bradavických učebnic Famrfpál v průběhu věků, Bajky barda Beedlyho a Fantastická zvířata. Ty vyšly s novými ilustracemi, v případě Fantastických zvířat pak přibylo 6 nových kouzelných tvorů a předmluva samotného autora Mloka Scamandera, která v původním vydání není. Od června pak Albatros začíná s průběžným vydáváním celé původní sedmidílné sérii v novém provedení. Během celého roku vycházejí také další tituly s tematikou kouzelnického světa J.K. Rowlingové. 

"Svět Harryho Pottera je zkrátka fenomén. Vždyť jenom v Česku se prodalo již téměř 2 milionu kusů knih ze série! Nové vydání s obálkami Jonnyho Duddla je dárkem všem fanouškům, zároveň věříme, že k potterovské sérii přiláká nové čtenáře. To platí také o reedici bradavických učebnic. Prodeje původních knih se vyšplhaly ke 40.000 a věříme, že i nová ilustrovaná vydání zaujmou tisíce čtenářů,“ říká Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel Albatros Media. 

Původní série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007 a po celém světě se jí prodalo přes 450 milionů výtisků v 79 jazycích, nemluvě o osmi úspěšných  velkofilmech, které byly podle ní natočeny. J. K. Rowlingová nyní na úspěch svého kouzelnického světa navázala scénářem a filmem Fantastická zvířata a kde je najít. 

Přidat komentář