Zemřel Martin Kochlica

Článek od: Martin Stručovský - 24.06.2017

S hlubokou lítostí v srdci oznamujeme, že zemřel člen naší redakce Martin Kochlica. Martin k nám přišel v roce 2007, kdy jsme ještě spadali pod Neviditelného psa. Byl to člověk, který dokázal skvěle psát o filmech, komiksech i knihách. A nebál se velkých výzev, což předvedl například sérií článků Ti hnusní bastardi, kde ukázal, jak moc má rád horor. Jeho recenze a články jste si kromě Sardenu mohli přečíst také na serveru Hlbokyhrob.sk a v časopise Blokbaster. Spolupracoval také s portálem Fandom.sk.

Kromě psaní článků se věnoval i psaní povídek a v roce 2007 byl jmenován Rytířem fantasy za text Labor Gratuitus. Jeho povídky Druh komunikace a Ovipostor si můžete přečíst v antologiích Fantazia 2007 a Fantazia 2010. Sám si pak uspořádal výběr vlastních povídek ve sbírce Mikropoviedky 2006–2016.
Martin Kochlica zemřel po těžké nemoci v pouhých třiatřiceti letech, což je věk, kdy by lidé prostě umírat neměli. Věnujte mu prosím tichou vzpomínku anebo si přečtěte nějaký jeho text. K lítosti nás všech už žádný nikdy nenapíše.

Martin Kochlica

1984–2017

Komentáře

... jak mě v pozici tehdejšího šéfredaktora nesměle oslovil v březnu 2007 a hned první recenzí mě velmi potěšil. V tomto roce navíc uspěl v soutěži O nejlepší fantasy a získal rytířský titul za povídku Labor Gratuitus. Zpráva o odchodu známého člověka vždy zarmoutí. Děkuji ti, Mato, za krásné chvíle s tvými texty.

Přidat komentář