NOVINKY z nakladatelství Golden Dog

Článek od: Redakce - 08.06.2023

Nakladatelství Golden Dog pro vás připravilo slušnou hromádku NEJEN hororových novinek a určitě se tam najde něco, co vás zaujme. Ukázky z většiny nabízených knih najdete přímo na stránkách GD v odkazech u jednotlivých titulů. Tři z nich najdete v tomto článku a další za pár dní.

Lucy Taylor: Sklíčenost

Překlad: Martin Štefko

Přichází devátá kniha ze série Zrnka temnoty, kterou nakladatelství Golden Dog chce na český trh dostat příběhy, jež standardně nemají rozsah, jenž by byl pro knížku nejvhodnější. Rozhodně ale nečekejte jen rychlé čtení.

Lucy Taylor není na českém trhu nováčkem, protože nakladatelství Golden Dog v roce 2022 vydalo sbírku jejích povídek – Vztek a další příběhy. A jelikož se mi Lucyina tvorba nesmírně zalíbila, když jsem zjistil, že vydala hororový western, musel jsem po něm sáhnout. A jsem si jistý, že to nebude to poslední, co vám od téhle skvělé americké autorky ještě přinesu.

Anotace:
Když Ruth Abbott utíká před nevydařeným milostným vztahem, najde práci v konvoji směřujícím na západ. Nikdy by ji nenapadlo, že se brzy zaplete do děsivé sítě ztracených dětí, čarodějnictví a satanistických rituálů. Starý mexický curandero, kterého požádá o pomoc, jí poradí, aby okamžitě utekla, a naznačí jí, že i ona má temná tajemství, která mohou přitahovat zlo.

Žánr: horor
Počet stran: 138
Vazba: brožovaná, formát 104×174 mm
ISBN: 978-80-88067-78-8
Cena: 179 Kč

UKÁZKA

 

Bafni na něj!

Text: Honza Vojtíšek
Ilustrace: Jiří Dvorský

Horor je nesmírně bohatý, což se nakladatelství Golden Dog snaží ukázat každou knihou, kterou vydává. Ale horor by měl být určen všem, tedy v takové podobě, která je pro danou věkovou skupinu vhodná. A proto Honza Vojtíšek přišel s nápadem, že by se vytvořila hororová kniha pro ty nejmenší.

A přesně proto je tu Bafni na něj! Tohle je kniha, která je opravdu pro ty nejmenší. Hravou formou se mohou seznámit s různými strašidly, která se skrývají pod okýnky knihy. Každou kresbu vytvořil skvělý Jiří Dvorský a Honza Vojtíšek se postaral o doprovodné básně, které dětem představí jednotlivá strašidla.

Už ani vaše děti se nemusí bát hororu. Stačí, když na všechna ta strašidla bafnou první.

Kniha obsahuje celkem šest dvoustránkových, barevných ilustrací na tvrdém papíře, každá ilustrace má vždy tři okénka. Stačí pod nimi najít strašidla a bafnout na ně jako první.

Anotace:
Svět je plný strašidel. Jsou opravdu všude. Vskrytu číhají, aby na člověka mohla bafnout. Teď máš jedinečnou příležitost být rychlejší a vylekat ty je. Najdi strašidlo dříve než ono tebe a pořádně na něj bafni!

Žánr: dětská
Autor obálky: Jiří Dvorský
Počet stran: 12
Vazba: tvrdý papír, formát 180×180 mm
ISBN: 978-80-88067-77-1
Cena: 249 Kč

Knihu si můžete objednat ZDE.

 

Petr Švec: Rovnováha

Petr Švec v roce 2017 debutoval románem Otrávené duše. Teď je tady, aby představil svůj druhý román, který již vydává pod hlavičkou nakladatelství Golden Dog.

Kniha je součástí Předplatného 2/2023.

Anotace:
Až donedávna si žil docela dobře. Měl práci, byt i skvělou holku, kterou chtěl požádat o ruku. Štěstí je ovšem vrtkavé, a tak stačila jedna malá nehoda, aby se jeho život rozsypal jako domeček z karet. Možná měl tehdy radši umřít.
Netušil, že druhý svět existuje, dokud nespatřil svého prvního ducha. A to byl teprve začátek. Pozvolna začínal nabývat dojmu, že dar, jejž by nejraději vrátil, má hlubší smysl. Zdánlivá náhoda střídala náhodu, přesto všechny jeho kroky směřovaly k místní továrně. Byl povolán… Ale kým? Kdo je vlastně jeho šéf?
Myslel si, že se mu daří rozplétat tragická vlákna minulosti, a ani si nevšiml, že z nich spíš plete oprátku. Nikdy dřív nebyl smrti blíž než teď. Náhody totiž neexistují…

Žánr: horor
Autor obálky: Jiří ARBE Miňovský
Počet stran: 252
Vazba: brožovaná, formát 104×174 mm
ISBN: 978-80-88067-85-6
Cena: 299 Kč

UKÁZKA

Přidat komentář