SOUTĚŽ: S nakladatelstvím Laser-books o antologii New Space Opera 2

Článek od: Jan Pechanec - 27.02.2011

Milí čtenáři, opět si s námi můžete zasoutěžit o knihu. O knihu ne tak ledajakou, ale rovnou o antologii plnou samých dobrých kusů. Nakladatelství Laser-books nám poskytlo výběr těch nejlepších povídek ze subžánru New Space Opera v podobě stejnosmenné antologie. Pro její získání vám bude stačit pouze správně zodpovědět čtveřici otázek a dodržet zadání soutěže. A samozřejmě mít štěstí při losování vítěze.

Své odpovědi na soutěžní otázky můžete odesílat do neděle 13. března 2011 do 21:00 na dobře známý e-mail: sarden@pagiserver.cz (do předmětu uveďte "NSO2" a do e-mailu nezapomeňte uvést i svou adresu - bez doručovací adresy nebude odpověď uznána).

Soutěžní otázky:

  1. Začneme těžší otázkou: Kolik cen Hugo obdržel Gardner Dozois v kategoriích editor?
  2. Kolik autorů celkem přispělo do dvou v ČR vydaných antologií NSO?
  3. Kdy byla antologie New Space Opera poprvé vydána v zahraničí?
  4. Definujte svými slovy subžánr New Space Opera.

Anotace:

New Space Opera 2 - to je devatenáct nových a u nás dosud nevydaných příběhů, které znovu přinášejí barvitá dobrodružství z dalekého i blízkého vesmíru. Opět jde o povídky, jež tvoří samotné jádro žánru science fiction a jistě nezklamou žádného z jeho příznivců. Kdo by si ostatně nechal ujít dramatické výpravy do dosud neprozkoumaných oblastí, v nichž se krása pojí s všudypřítomným nebezpečím a jediná chyba vás může stát to nejcennější - život. Nouze nebude ani o setkání s mimozemskými druhy a opomenout nelze ani vesmírné bitvy, záhadné artefakty a řadu dalších atraktivních motivů, bez nichž by se správná space opera jednoduše neobešla.
Proslulá editorská dvojice Gardner Dozois a Jonathan Strahan skvělým způsobem navázala na úspěch antologie New Space Opera a stejně jako u předchozího svazku, si i tentokrát po zásluze odnesla prestižní ocenění Locus pro nejlepší antologii daného ročníku. Na stránkách této knihy se navíc neobjevuje žádný z přispěvatelů předchozího výběru, naopak jde o zcela novou skupinu spisovatelů, ačkoli jejich věhlas ani kvalita odvedené práce není o nic menší, což ostatně dokazuje i cena Hugo, nejvyšší žánrové ocenění, pro jednu ze zde publikovaných prací.

Komentáře

Doplnil bych k otázce 3 jestli se myslí původní antalogie NSO a nebo NSO2 o kterou se soutěží...

Známkou dobrého štábu je, že se admirál o bitvě dozví až ve chvíli, kdy jí štáb vyhrál.

Díky za dotaz k upřesnění. Původní NSO je míněna. No a já musím ještě vylosovat dva z více než stovky soutěžících o Avatar DVD a Blue-ray.

Přidat komentář