AKCE: Robotický den - 8. 6. 2013

Článek od: Anonym - 07.06.2013

Dobrý den,

dovolte, abych Vás pozval na 10. Robotický den, který již tradičně pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a občanské sdružení Robonika. Dobrých zpráv není v poslední době mnoho, jsme proto rádi, že jednu máme. I když byla Praha zasažena povodněmi, Robotický den se povedlo připravit a proběhne v plném plánovaném rozsahu.

Robotický den 2013 proběhne v sobotu 8. 6. 2013 od 10 do 17 hodin v hale „Arena Sparta“, Podvinný mlýn, Praha 9, viz též přiložená pozvánka a informace na webu http://www.robotickyden.cz.

Do soutěží je přihlášeno 168 soutěžících ze 6 zemí se svými 112 roboty. Program bude probíhat po celý den od 10 do 17 hodin, dopoledne se odehrají kvalifikační zápasy, odpoledne pak postupně finálová utkání v jednotlivých soutěžích. Přijít i odejít je možné kdykoli, vstup je volný.

Sobotní soutěžení robotů bude následovat "Týmový workshop" v neděli 9.6. na MFF UK, kde si soutěžící navzájem představí své roboty a seznámí se s technickými novinkami, a dále "Visegrad Robotics Workshop" od neděle 9.6. do úterý 11.6., na kterém se sejde dvacítka mladých robotistů ze tří zemí Visegradské skupiny a z Běloruska ke společné práci na robotických platformách.

Na Robotickém dni se bude soutěžit v 7 kategoriích s roboty jak dálkově řízenými, tak autonomními:

V soutěžích Bear Rescue Beginner a Advanced mají roboti za úkol najít v jednoduchém bludišti „ztraceného medvěda“ a dopravit jej zpět na místo startu. Při soutěži Line Follower sledují roboti černou čáru a snaží se co nejrychleji projet od startu do cíle. V robotickém Sumu budou dva roboti usilovat o vytlačení soupeře z kruhové arény, podobně jako to dělají silní zápasníci v tradičním japonském zápasu. Soutěž RoboCarts je určena pro roboty – závodní auta, jejichž úkolem je na zmenšené motokárové trati co nejrychleji objet stanovený počet kol.

Jako novinku jsme letos zařadili soutěž Ketchup House, ve které soupeří dva roboti o to, kdo najde ve skladu více plechovek s kečupem (a mohou si je i brát), novinkou je i soutěž "Art, Robots & Entertainment", kde se propojuje svět umění a zábavy se světem robotiky.

Také můžete navštívit stránky www.robotickyden.cz nebo v angličtině www.roboticday.org, kde jsou další informace.

David Obdržálek

Přidat komentář