Přihlášení

Please answer the question

TG: Halloweenská maska snadno a rychle

Článek od: Petr Simcik - 15.10.2014

I když se u nás klasický Halloween neslaví a já jsem tomu rád, protože to zkrátka není náš svátek, mnohé děti si ho tak či onak prožijí. Ať už jim ho zajistí nějakým způsobem ve škole či školce, na kroužku, v Sokole, prostě kdekoli, vy jako rodič máte za úkol sehnat masku… …Což ovšem pro tátu geeka není vůbec problém. Stačí chvilka a základ masky je na světě. doplnit ho může vhodné prostěradlo či jiný kus látky na plášť.

Co bude potřeba?

  • Základním materiálem pro tento projekt je papír. Může jít o čtvrtku, případně o trochu tenčí papír na vizitky do běžné tiskárny, protože se bude tisknout a vy těžko budete doma shánět plotter nebo profi laserovku.
  • Další propriety jsou pak:
    • lepidlo,
    • nůžky
    • a štětec,
    • případně gumičky na připevnění.

Prošel jsem pro vás internet a vybral několik šablon, které nadchnou zvláště chlapečky (ale i zvrhlejší holčičky).

Lebka

Smrťák je prostě klasika, která nezestárne a to hned ve dvou provedeních.

Jedno strašidelné, náročné na barvu a jednodušší na složení.

mask1b

zdroj: http://ravensblight.com/Mask1.html
šablona: lebka_1

A druhé – takové smrťácké puzzle, ale výsledkem může být třeba i Rudá lebka z Kapitána Ameriky, nebo veselá, Mexická lebka. Fantasii se tu meze nekladou.

FYFQN3TI1C3ZZAB.MEDIUM

zdroj: http://www.instructables.com/id/Bonus-Papercraft-Skull-Mask/ od uživatele Krummrey
Šablona ke stažení: lebka_2

Zvířátka?

Nevím jestli Wolverine z X-menů je zvířátko, ale pokud jste vytvářeli čepele z minulého příspěvku je to pro vás jasná volba, Kromě toho jde o tu nejjednodušší záležitost ze všech a proto ji mohou užít i ti nejmenší.

wolverine_mask_by_evpoe-d6ntc3g

zdroj: http://www.deviantart.com/art/Wolverine-Mask-402796924

A abychom měli něco i pro normálnější děti, je tu jeden japonský liščí démon, o kterém můžete vždycky tvrdit že jde o Bystroušku.

Jde o cizí model a jeho stavba je pro mírně pokročilé a má jisté zvláštnosti. Například předpokládá oboustranný tisk. Na druhou stranu je možné také vytisknout díly zvlášť, slepit lišku nanečisto bílou a poté polepit barevnými kusy.

fox-head-mask-papercraft-model-pin

zdroj:http://www.mookeep.com/2746/fox-head-mask-papercraft-model/
ke stažení: ZDE

A poslední… kdo by ho neznal!? Guy Fawkes nebo také V, nyní maska ve světě proslavená jakožto anonymous.

Tahle maska se jako spousta jiných dá koupit v plastu ale pokud budete chtít aby vaše dítě bylo opravdový rebel! Nemůžete sáhnout nikam jinam. Kromě toho nebude trapas, pokud se vás takových sejde víc. Ano, V je jen jeden ale…

Navíc je tahle moc pěkná záležitost i velice jednoduchá na slepení! a v pohodě to zvládne i mladší školák.

C249-22A

respektive:

guyfawkesmask

Zdroj: Internet, anonymous

stáhnout:  ANON_MASK

Přidat komentář

K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát. 

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor: Monika Dvořáková  /  zástupce šéfredaktora: Martin Stručovský / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711