KOMIKS: Hiroja Oku, Gantz 11

Článek od: Tereza Kadečková - 22.06.2016

Kei má Gantze dost a je rozhodnutý přijít na to, jak mu uniknout. Chtěl by žít klidný život a užívat si se svou přítelkyní. Jenomže na hledání řešení není čas, protože se Keiův spolužák Izumi rozhodne ke Gantzovi dostat a způsobit kvůli tomu masakr.

Desátý díl série Gantz představil nové postavy, telekinetika Kazeho a rváče Sakuraie. Jedenáctý díl je tu pak od toho, aby se staré a nové postavy setkaly na jednom místě a prošly si mlýnkem na maso. A nic jiného vlastně nečekejte.

Minulý díl jsem nazvala nejslabším dílem série, kromě představování nových postav se v něm vlastně nic nestalo. Gantz 11 se vrací do vyšlapaných kolejí masového zabíjení a soubojů. Jen s tím rozdílem, že tentokrát se nebojuje proti mimozemšťanům, ale proti šílenci s kulometem. Gantz 11 je tak o něco zábavnější než jeho předchůdce, ale ani tak se nevytáhne na úroveň první devítky. Protože všechno, co se v něm stane, očekáváme.

Série Gantz má ve zvyku dělat s postavami krátký proces, ale přesto nikdy není jasné, jestli důležité postavy zaklepou bačkorama nebo ne. Gantz 11 ale moc napětí nepřinese, je totiž nasnadě očekávat, že ti, kteří se připletou do masakru, neskončí dobře a uvidíme je v dalším díle v plné zbroji proti mimozemské hrozbě. A tak, i když je zoufalství civilistů a hlavního hrdiny hmatatelné, čtenář jen zbytečně čeká, jestli ho Gantz i tentokrát nějak překvapí.

Série Gantz se tak trochu plácá na mrtvém bodě. Buduje sice nový tým a charakter Keie se vyvíjí, ale ta zábava z pořádné rvačky z něj trochu vyprchává. Gantz 11 je o něco lepší než Gantz 10, ale i tak zůstane mezi těmi slabšími kousky série. Zdá se ale, že by se mohl stát základním kamenem pro návrat chaosu s emzáky a úkolů, jimiž bude Gantz své věrné otroky zatěžovat.

 

Hodnocení: 70%

 

Gantz 11

Autor: Hiroja Oku

Nakladatelství: Crew

Vazba: Brožovaná

Počet stran: 228

Rok vydání: 2016

Cena: 199 Kč

Přidat komentář