KOMIKS: Bublifuk 6: Moře bublin

Článek od: Tereza Kadečková - 03.07.2017

Bublifuk připlouvá už se šestým dílem.

Šestý Bublifuk s podnázvem Moře bublin přináší devět známých komiksů a jednoho nováčka. Sešit jako vždy začínají Fernando a Stella, kteří vynalézají mechanického rytíře na ochranu města před procházející armádou. Jako mnoho dílů Ferdinanda a Stelly i tenhle čtenáře učí něco málo o tom, jak to chodilo v historii a navíc pobaví tím, jak fikaně si město s nájezdníky poradí. Když rozuzlení příběhu rozesmálo mého dědu mrzouta, tak dětské čtenáře rozesměje určitě.

Zeleného vlka nám nahradily Biblické příběhy. Kreslí je stále Karel Jerie, ale scénář si vzala na paškál Klára Smolíková. Začínají Davidem a Goliášem, kde nám ukazují, že být malý a drobný není vždycky jen nevýhoda. Nutno dodat, že Goliáš v provedení Karla Jerie vypadá opravdu děsivě.

Roboti Píp & Půp si užívají první sníh, ale Píp si moc dobře pamatuje, co se přihodilo v minulém díle. Příběh tak rázem dostává obšírnější rámec. Píp věří, že za krádeží zákonů robotiky stál ještě někdo jiný a jako správný detektiv to hodlá prošetřit. I když se díl zaměřuje na rozsáhlejší děj, je uzavřený a napínavý, protože se Píp s Půpem dostanou do pořádné lapálie.

Třešničkou na dortu jsou jako obvykle Tři mušketýři a Hilfréd Hubertus Babočka. Tři mušketýři tentokrát spoléhají na pálivý chilli humor a to je hlavní gag celého příběhu. Petr Kopl se sice snaží napsat příběhovou linku o uniformách mušketýrů, ale ta je pod hromadou vtipů skoro úplně pohřbena. Jde tak sice o slabší díl seriálu, ale mušketýři pořád patří k tomu nejlepšímu, co v Bublifuku naleznete.

Hilfréd Hubertus Babočka tentokrát Mušketýry hravě strčí do kapsy. Hilfréd vypráví dětem o nových vynálezech, který jako mladý muž viděl na světovém festivalu vynálezů. Je plná originálních a bláznivých nápadů, které se v jednu chvíli zblázní a Hilfréd musí zachránit den. Tomáš Kučerovský krásně vystihl způsobený chaos a všechny podivné vynálezy uvedl do chodu ve výborném stylu.

Bublifuk 6: Moře bublin se tentokrát může chlubit samými dobrými komiksy. Žádný z deseti příspěvků nevychází ve výsledku jako moc slabý. Krátké jednorázovky plní účel a delší komiksy rozumně budují svůj příběh. Novinka Biblické příběhy dobře zapadla mezi rozjeté veterány. Komiksová revue pro kluky a holky si tak stále drží dobrou úroveň a my se můžemte těšit na další sešit, který vyjde v říjnu.

 

Bublifuk 6: Moře bublin

Sestavila: Klára Smolíková

Nakladatelství: Triton

Vazba: Sešit

Počet stran: 36

Rozměry: 170 x 240 mm

Rok vydání: 2017

Cena: 55 Kč

Přidat komentář