Nový titul z nakladatelství Epocha

Článek od: Redakce - 05.04.2019

Roman Bureš

INFERIUM


Na počátku vzniku Inferia stála povídka O lidském dobytku publikovaná v antologii Ve stínu Říše (2017). S odstupem času se však Roman Bureš nespokojil pouze s krátkým útvarem a přetavil jej v dokonalou podobu pekla, kde si pekelníci spokojeně a nerušeně žijí. Ale to jen do doby, než se pekelná brána otevře. A jako na potvoru zrovna pod nohama zaskočených nacistů uprostřed koncentračního tábora. Zásadní bitva mezi satanovou legií a Waffen-SS na sebe nenechá dlouho čekat.

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země, dobytek, ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? Pekelná říše Inferium je svébytný svět s vlastní historií a společenským systémem a samotní démoni vůbec netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Když k nim však ze zemského povrchu pronikne poněkud jiný dobytek, co je pořádně vyzbrojený a chce rozvrátit veškerý řád, musejí démoni nové realitě čelit. Napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.

V Nakladatelství Epocha právě vychází 1. vydání Inferia Romana Bureše a čtenáři si ho mohou pořídit s 25% slevou na e-shopu Nakladatelství Epocha. E-kniha bude k dispozici v nejbližších dnech.

E-shop: http://epocha.cz/detailknihy.php?id=940
Facebook: https://www.facebook.com/commerce/products/2187908161320632/

Roman Bureš (* 1975)
Rodák z Kladna, který si rád plní sny. Kromě psaní patří mezi jeho vášně cestování a bojové sporty, jimž se intenzivně věnuje. Se zálibou v cestování se pojí také láska k antice a antickým památkám, což se projevuje i v jeho tvorbě. Roman začal literární kariéru psaním povídek někdy v roce 2011. Sám říká, že prvním impulzem, který ho přivedl k této činnosti, byla snaha zabít volný čas. Což se mu povedlo téměř dokonale, neboť psaní záhy naprosto propadl. A protože mu byly krátké texty málo, vrhl se na romány. V prvních dvou nazvaných Legionář (2013) a Zuřící lev (2013) plně využil své znalosti antiky. Oba se odehrávají ve starověkém Římě. Vrcholem jeho tvorby je ovšem zatím originálně pojatá historicko-dobrodružná sci-fi trilogie Propast času, kterou otevřel stejnojmennou knihou Propast času (2015), aby na ni o rok později navázal v pokračování nazvaném Císařovna (2016) a zakončil ji strhujícím způsobem románem Impérium (2018). Roman Bureš patří k velmi slibným autorům, který se vyznačuje originálními náměty a vysokou úrovní zpracování textu, což se ukázalo i na povídce O lidském dobytku, jež se stala nejen ozdobou antologie Ve stínu Říše (2017), ale také inspirací pro román Inferium.

Informace o knize
Titul: Inferium
Autor: Roman Bureš

Ilustrace na obálce: Žaneta Kortusová
Grafická úprava obálky: Lukáš Tuma
Formát: brožovaná, 110 x 180 mm
1. vydání
408 stran  
Cena: 299 Kč
Nakladatel: Nakladatelství Epocha
ISBN: 978-80-7557-174-8

Povídka O lidském dobytku vyšla v antologii české fantastiky Ve stínu Říše v roce 2017. Dokonalí padouši, slizcí gestapáci, hororové obrazy koncentračních táborů, brutální řežby na bitevních polích od Atlantiku po Pacifik, od Evropy přes Afriku po Asii…, ale i bláznivé černé komedie nebo svérázné městské legendy. Jen máloco kdy podnítilo tolik rozmanitých příběhů. Málokdo dokáže představovat tak dokonalé bezcharakterní zlé postavy nebo naopak terče parodie a posměchu jako nacisté. Právě proto dostali nacisty na hraní ti nejlepší spisovatelé a spisovatelky domácí fantastiky napříč generacemi.
E-shop: http://epocha.cz/detailknihy.php?id=835
Ukázka z povídky O lidském dobytku: https://issuu.com/epocha/docs/ukazka_romanbures

O Nakladatelství
Dominantním směrem ediční koncepce Nakladatelství Epocha je literatura faktu a historie, ale velký prostor je věnován právě fantastice. Ta přináší tituly žánrů sci-fi, fantasy i hororu. Věnuje se zahraničním i tuzemským autorům. Dominantní pozici zaujímají knihy nejtajemnějšího autora současné české fantastiky Františka Kotlety a akčně hororový urban-fantasy seriál Kladivo na čaroděje, který se postupně stal mezi fanoušky kultem. Většinu vydaných knih lze zakoupit také v elektronické podobě a některé tituly ve formě audioknih.


Nakladatelství Epocha
Kaprova 12/40, 110 00 Praha 1
www.epocha.cz
https://www.facebook.com/Nakladatelstvi.Epocha
https://www.facebook.com/FantastickaEpocha

Přidat komentář