Literární soutěž Sardenu aneb Sardenské legendy

Článek od: Tereza Kadečková - 03.08.2020

Uzávěrka naší literární soutěže vyhlášené ke dvacetiletému výročí existence Sardenu se blíží! K její dokonalosti chybělo už jen jméno – a to jste ve facebookovém hlasování rozhodli vy, čtenáři. Ve hře byly dvě možnosti, které jsme v redakci zvolili z širšího výběru. Neviditelný Anders, hravá přesmyčka a odkaz na sardenské začátky na Neviditelném psovi. A Sardenské legendy, kterými se stanou všichni účastníci soutěže, a ještě dlouhá léta se o nich bude vyprávět.

Jak už nadpis napovídá, jméno bylo zvoleno. Literární soutěž Sardenu je tak od tohoto dne známá jako Sardenské legendy.

No a když už máme legendy v názvu, stojí za to zmínit, že máme nějaké legendy i v porotě!

Jak vůbec bude probíhat hodnocení soutěže?

Během září a října proběhnou dvě porotcovská kola. V prvním kole si pět statečných redaktorů přečte soutěžní povídky a bodově je ohodnotí. Potom deset povídek, které budou mít nejvyšší počet bodů, pošlou do druhého kola, kde si je přečtou a ohodnotí dva legendární a ostřílení porotci. Tři povídky s nejvyšším počtem bodů zvítězí.

Kdo tedy hodnotí finále soutěže?

Karel Doležal, spisovatel a dlouholetý porotce, který hodnotil v soutěžích O dračí řad, Cena Karla Čapka, Vidoucí a v nespočtu soutěží na webu Triumvirátu. Pod rukama mu prošlo už tolik nováčků, že originální příběh od skvělého autora pozná hned. Třeba se mu dostane do ruky právě v naší soutěži!

Anna Murdochová, spisovatelka a dlouholetá porotkyně, která taktéž hodnotila v Ceně Karla Čapka, O dračí řád, Vidoucích a soutěžích Triumvirátu. Krom jiného betuje i výše zmíněnému Doležalovi. Chrlí oheň, radí mladým a nadějným autorům, a ráda vidí, když se z nich vyklubou šikovní psavci. Ale bát se jí nemusíte. Nekouše. Občas.
Oba v rámci Triumvirátu pořádali literární workshopy, mají vydáno nespočet povídek a Karel Doležal i knihu.

Všichni se těšíme na vaše povídky. Propozice naleznete ZDE. 

Přidat komentář